שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  איך גונבים נתוני אשראי מכספומט? עם השפתיים
  כנופיית עבריינים שפעלה בקריות ולאחרונה "התרחבה" לגוש דן, הצליחה לפי החשד לגנוב כספים מכספומטים לאחר שזייפו כרטיסי אשראי. השיטה: הם התקינו בכספומטים "שפתיים" סמויות שסרקו את הכרטיסים

  מושכים כסף מהכספומט? תבדקו שאף אחד לא "טיפל" בו קודם. עירנות של שוטרי סיור ממרחב איילון הובילה למעצרם של שני תושבי בת-ים, שלפי החשד פתחו באזור "סניף" של כנופיית גנבי נתוני כרטיסי אשראי, שבסיסה היה בקריות. ברשות השניים מצאו השוטרים רשימת קודים סודיים של 15 כרטיסי אשראי - וגם סמים. את נתוני האשראי ליקטו באמצעות התקן סריקה מיוחד שהוטמן בצורת "שפתיים" סמויות בכספומטים.

   

  השניים, בני 24 ו-25, הובאו לבית המשפט בראשון לציון לאחר שנתפסו אמש "על חם" במהלך ניסיון למשוך במרמה כסף מכספומט של סניף בנק הפועלים ברחוב ויצמן בחולון. שוטרי הסיור הבחינו באחד מהם מתנהג באופן חשוד ליד הכספומט. כשהתקרבו אליו, השליך מכיסיו חשיש, לצד רשימה של 15 קודים אישיים של כרטיסי אשראי. שותפו לדירה ולמרמה, שישב באותה עת בתחנת אוטובוס סמוכה, נעצר גם הוא, אך טען תחילה כי בסך הכל חיכה לאוטובוס והוא לא מכיר את שותפו.

   

  בחקירתם התברר שגרו עד לא מזמן בקריות, ומהווים חלק מכנופייה בת שבעה חברים שעסקה בגניבת נתוני כרטיסי אשראי. החמישה האחרים נעצרו בימים האחרונים על ידי משטרת מרחב זבולון בחיפה, ועד מהרה התברר בחקירה שהשניים עברו לגור יחד באזור כדי להרחיב את פעילות הכנופייה גם לגוש דן.

   

  כך פעלה השיטה, על-פי חקירת המשטרה: העבריינים נהגו להתקין זוגות "שפתיים" בכספומטים באופן שלא נראה לעין, כך שכל אדם שבא למשוך כסף, למעשה הזין לתוך מנגנון הסריקה שלהן את נתוני כרטיסי האשראי שלו. כעבור כמה שעות היו חוזרים לכספומט ולוקחים את השפתיים, שבתא הזיכרון שלהם נאגרו נתוניהם של כל אלו שמשכו כסף.

  את הנתונים צרבו על לשוניות מגנטיות שהוצמדו למלבן פלסטיק לבן, וכך, בלי לגנוב אף כרטיס, הצליחו למשוך מזומנים במרמה.

   

  במשטרה עדיין לא יודעים להעריך מה היה היקף המשיכות שביצעו השניים, אך ברשותם נתפסו אלף שקלים במזומן. "היו להם 15 קודים של כרטיסי אשראי שונים, ובכל אחד מהם הם יכלו למשוך להערכתי כ-2,500 שקל", הסביר ל-ynet ראש לשכת החקירות במרחב איילון, רב-פקד אילן מידן. "לשניים יש עבר פלילי בתחום המרמה, ואנשים מהם הם גנבו את נתוני כרטיס האשראי יכולים לדעת זאת רק כשיראו בחשבון האשראי שלהם משיכות חריגות שלא הם ביצעו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "איך גונבים נתוני אשראי מכספומט? עם השפתיים"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מוצר השנה
  מומלצים