שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יבול משקעים מרשים: 173 מ"מ בירושלים תוך יום
  מטיילים לא נרתעו מכמויות הגשם הנאות בנרשמו בכל רחבי הארץ ויצאו אל הנחלים והעדלאידעות - אלו שלא בוטלו. מאז החל פרק הגשם הנוכחי נרשמות כמויות משקעים מרשימות, בעיקר במרכז ובדרום. ומחר? סוער עוד יותר

  גשמי ברכה, במיוחד בבירה: גשמים עזים שירדו ביממה האחרונה בכל רחבי הארץ, לא מנעו מאלפי מבקרים לצאת היום דרומה וצפונה לטיולים חורפיים. בכל הקשור לטבלאות המשקעים, המנצחת הגדולה בפרק הגשם הזה (בינתיים) היא ירושלים - 173 מילימטרים ב-24 שעות.

   

   

  חזאי "מטאו-טק" עמית סביר מסר ל-ynet כי ביממה האחרונה (נכון לשעה 16:00) ירדו הכמויות הבאות: ראש פינה 29 מ"מ, נהלל 42, חיפה 51, נתניה 84, תל אביב 79, אשדוד 55, ירושלים 173, באר שבע 29, ואילת 3 מילימטרים.


  הצפה בנחל קידרון, היום (צילום: בן קלמר)

   

  אחרי שחלק מאירועי החג בוטלו או נדחו, מחופשים ומחופשות רבים בחרו לחגוג את הפורים הגשום בעדלאידע הסביבתית השנתית במדרשת שדה בוקר. יחד עם הגשמים באו כרגיל גם ההצפות והשטפונות ובעקבותיהם מקרים בהם נתקעו אזרחים ומטיילים עם מכוניותיהם בזרמים חזקים. כביש ים המלח (כביש 90) נסגר לסירוגין עקב הצפות בנחל צאלים, חבר, דוד ובנחל דרגות. גשמים עזים ירדו גם בערבה וזרימה בנחל פארן ובנחל הערבה חזקה מאוד.

    

  בוואדי ערה נכנס סאבר כבהא, תושב ברטעה כבן 30, עם רכבו לנחל בת שלמה המוצף, נתקע וחולץ על-ידי כבאים לאחר שטיפס על גג הג'יפ. "הוא לא ידע להסביר לנו בדיוק היכן הוא נמצא. מדובר באזור שבו יובלים רבים אשר מוצפים בעת הגשמים וזורמים יחד לנחל דליה. מדובר בשטח הררי שבו העבירות קשה. סרקנו את האזור ובסופו של דבר הצלחנו לאתר אותו", סיפר דובר תחנת הכיבוי בחדרה, דודו וענונו.


  "פחדתי שאבא שלי ייבהל, אז לא התקשרתי" (צילום: באדיבות כבאות חדרה)

   

  כבהא עצמו סיפר ל-ynet כי יצא לטיול שגרתי בשטח המוכר לו היטב. "במהלך הטיול הגעתי לוואדי. נכנסתי אליו כדי לחצות אותו אל לא תיארתי לעצמי שזה כל-כך עמוק.

   הרכב נתקע והחל להיסחף בגלל הזרם החזק שהיה במקום. זה היה ממש מפחיד. המים החלו להיכנס לרכב ולהציף אותו. הם הגיעו עד להגה וכשהם הגיעו לגובה החלונות טיפסתי לגג והתקשרתי לכבאים. לאבי לא התקשרתי כי פחדתי שייבהל".

   

  "המסקנה שלי היא שאסור להיכנס לוואדי עם מים, גם אם בטוחים שהוא לא עמוק. מה שקרה לי יכול לקרות לכל אחד ויכול גם להסתיים באסון. המסקנה השניה שלי היא לא לצאת לבד לשטח. אני ניצלתי בנס ורוצה להגיד תודה לכבאים שהצליחו לאתר את מקומי".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים