שתף קטע נבחר

רימון רסס התפוצץ על מכונית גיסתו של לחיאני

כוחות משטרה הוזעקו בשעה 5:30 לבית אחיו של ראש העיר בת-ים בעקבות פיצוץ עז. איש לא נפגע. נבדק חשד שהאירוע קשור להסתבכויות עסקיות של האח, אבי לחיאני, בעלי סניף "קפה ג'ו" בעיר. בספטמבר האחרון נורו יריות לעברו

בת-ים לא יורדת מהכותרות. רימון רסס הושלך לפנות בוקר (יום א') על מכוניתה של סיגל לחיאני, גיסתו של ראש העיר בת-ים, שלומי לחיאני, העומד במרכזה של פרשת שחיתות שנחקרת בימים אלה. סיגל היא אשתו של אבי לחיאני, אחיו של ראש העיר. הרכב שעליו נזרק הרימון היה ריק ועמד בחניית ביתם של בני הזוג, ואיש לא נפגע.

 

פיצוץ עז החריד את רחוב ז'בוטינסקי בעיר בשעה 5:30. כוחות משטרה הוזעקו למקום, והחלו לאסוף ראיות מהזירה ולחפש אחר חשודים במעשה. מפיצוץ הרימון נפגעו רכבה של סיגל, ג'יפ מסוג יונדאי, וכן שני כלי רכב שעמדו בסמוך, ואינם קשורים לאירוע. בני הזוג היו באותה עת בביתם יחד עם ילדיהם.


מכונית שנפגעה בחנייה ליד ביתה של סיגל לחיאני (צילום: ירון ברנר)

 

המשטרה החלה לבדוק כמה כיווני חקירה. בין היתר, נבדק אם יש קשר בין האירוע להסתבכויות עסקיות של אבי לחיאני, בעליו של סניף ברשת בתי הקפה "קפה ג'ו", הנמצא סמוך למקום האירוע. במהלך היום צפויה המשטרה לגבות עדויות מסיגל ומאבי.

 

זו אינה הפעם הראשונה שבה מנסים לפגוע במשפחת לחיאני. בחודש ספטמבר האחרון נורו יריות לעבר ביתם של אבי וסיגל לחיאני, מהן נפצע אבי באורח קל. נוסע ברכב ירה באותו המקרה כמה יריות לעבר אבי לחיאני בשעה ששב לביתו סמוך לחצות. לאחר מכן נמלט הנהג מהמקום.

 

אבי לחיאני נעצר בדצמבר האחרון במהלך חקירתו של אחיו, החשוד בעבירות טוהר המידות ובהעלמת מס. הוא חשוד במעורבות במעשיו של אחיו.

 

בינתיים נמשכת חקירת הפרשה שבמרכזה עומד שלומי לחיאני. לפני כעשרה ימים נעצר לחקירה סגנו, אורי בוסקילה, בחשד שקיבל שוחד תמורת מתן רישיון עסק לתחנת מוניות.

מדובר בהתפתחות לכאורה בחקירה, שנמשכה לאורך השבועות האחרונים. בחודש שעבר, טען נציג המשטרה בבית המשפט כי יש חשש שלחיאני ישבש את מהלכי החקירה. מנגד, טען בא-כוחו של ראש העיר, עו"ד אמנון זכרוני, כי מרשו פועל על-פי החוק.

 

ראש העיר מכחיש לאורך החקירה בכל תוקף את העבירות המיוחסות לו. "מנהיג ציבור שנגע בכספי ציבור, כאילו מחלל קדושה", אמר לתושבי העיר זמן קצר לאחר שהתפוצצה הפרשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
במוקד האש. אבי לחיאני לאחר מעצרו בדצמבר האחרון
צילום: אבי מועלם
שלומי לחיאני. מכחיש את המיוחס לו
צילום: גיל יוחנן
מומלצים