שתף קטע נבחר

השר בן אליעזר: החיסול בדובאי אינו כישלון

שר התמ"ת אמר הבוקר בהתייחסו לחיסולו של מחמוד אל-מבחוח: "אני לא יודע אם זה אנחנו לא אנחנו". הוא הדגיש את המימד ההרתעתי: "בסך הכל הכללי צריך לראות שזה מה שנשאר להם בזיכרון"

למרות העמימות שעליה שומרים בישראל בשאלה מי חיסל את מחמוד אל-מבחוח בדובאי, אמר הבוקר (יום א') השר בנימין בן אליעזר כי "פעולת חיסול מבחוח היא לא כישלון. אני לא יודע מי עשה את הדבר הזה, אני דן בתוצאה". במשדר בגלי צה"ל, אמר: "אני לא יודע אם זה אנחנו או לא אנחנו".

 

בן אליעזר אמר שבחיסולו של אל-מבחוח הושגה הרתעה: "השאלה היא מה משקלו של האיש הזה ומה זה עושה. בהנחה שמשקלו גדול, הארגון יודע דבר אחד - אין אדם שלא מסוגלים להשיג אותו ולהגיע אליו ולשים עליו את היד. זה בשבילי הרתעה". גם הרמטכ"ל לשעבר, דן חלוץ, שיבח באחרונה את המימד ההרתעתי בחיסול: "כל אדם כמו אל-מבחוח צריך לחשוב פעמיים לפני כל פעולה".

 

שר התמ"ת תקף את הביקורת על הפעולה, שגורמים זרים מייחסים למוסד, "אם אתה שואל את דעתי, בניגוד לכל הקולות שנשמעים לאחרונה, שמבקרים - איפה יש פה מה לבקר? כרגע מה שאותי מעניין מכל הצונאמי הזה שאני רואה פה זה רק דבר אחד פשוט. אם הוא חי או מת. והתוצאה ברורה".

 

בן אליעזר נזהר מלקשור את ישראל לחיסול: "אני לא אכנס לוויכוחים אם זה אנשי ביון או לא. למה להיכנס לזה? בסך הכל הכללי צריך לראות שמה שנשאר להם בזיכרון והתוצאה מיד תורגמה משום שאומר לך נסראללה כשהוא נסע עם פיאות נכריות לדמשק, כלומר הוא מבין בעצם שעיניים שם רצות אחריו וזה מה שחשוב".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זה בשבילי הרתעה. השר בן אליעזר
צילום: יותם פרום
מומלצים