שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  צילום: רון כהן

  מַארז מתנה

  מושיק עפיה מתקנא בחבריו ורוצה גם להופיע בהיכל התרבות, אבל כדאי שיהיה זהיר. תומר מתנה עובר מעמדת המפיק לכיוון הכוכבות ו-DVD בהופעה כמו של משה פרץ ויואב יצחק לא יצליח להעביר את האנרגיות שהיו שם. אבי שושן מדסקס מה שחם

  עכשיו התור של עפיה

  מושיק עפיה החליט שהוא לא יכול להישאר מאחור והכריז כעת כי גם הוא יצטרף לרשימה ההולכת וגדלה של אמנים מזרחיים שפותחים קופות בהיכל התרבות בתל אביב.

   

  אך למרות שהגעתו של עפיה למקום הזה ראויה, ודאי כשמנגד מופיעים שם אמנים עם עשירית מהניסיון והרזומה שלו, מסתמן שהוא עשוי להיות הקש שישבור את גב הגמל. מה שהולך להיות בשוק ההופעות בז'אנר המזרחי בחודשים הקרובים פשוט מטורף: ליאור נרקיס, משה פרץ, דודו אהרון ושימי תבורי סגרו את קיסריה לקיץ הקרוב. יואב יצחק ואיציק קלה יוחלפו בהיכל התרבות בתל אביב ברגב הוד, אישתר, חיים ישראל וכעת גם עפיה. קובי פרץ ימשיך לחגוג בהיכל נוקיה ובהמשך יצטרף אליו אייל גולן, כשהוא מתוגבר באלי יצפאן בלא פחות מ-12 הופעות מתוכננות.


  עפיה. גם רוצה לפתוח קופה (צילום: יניר סלע) 

   

  חבל שאמני הז'אנר מתחרים ביניהם למי יש יותר גדול, בלי לחשוב על הנזקים הכספיים האדירים שיגרמו לחלקם כתוצאה מאי מילוי האולם. האמנים חייבים להבין שהצלחה של אחד לא משליכה אוטומטית על השני ולא לכולם יש אפשרות למשוך את הקהל לאולמות אלה. ייתכן שחלק מהאמנים יצטרכו לעבוד קשה מאוד הקיץ, אבל לא בהיכלי התרבות וקיסריה, אלא באוניות הנופש ואולמות האירועים, הכל כדי לכסות את עלות ההפקה הגבוהה של האולמות, אותם פתחו ללא הצלחה. למרות כל התכשיטים והבלינג שעונדים כוכבי הז'אנר על גופם, כדאי שיזכרו שלא כל הנוצץ זהב ושצניעות וענווה עוד לא הרגו אף אחד.

   

  הייתם צריכים להיות שם

  אם יש תופעה נלווית חיובית לכל ההופעות האלו, הרי שזהו גל הוצאת האלבומים וה-DVD שמתעדים אותן. השבוע יצאו לחנויות אלבום ו-DVD הן למשה פרץ והן ליואב יצחק מההופעות בהיכל התרבות בתל אביב. אלה מצטרפים למוצרים דומים שכבר יצאו לאחרונה, בין היתר לשרית חדד, שלומי שבת, אייל גולן וקובי פרץ מקיסריה.

   

  האלבומים הם פריטי חובה למעריצים, שכן הם מאגדים את כל הלהיטים הגדולים ומשלבים את האנרגיות שרק הופעה בסדר גודל כזה יכולה לעורר. ה-DVD, עם זאת, מתאים רק לסקרנים שלא היו מעוניינים להידחק עם ההמון. כמי שהיה בהופעות האלו, אני יכול לומר שלא לגמרי הצליחו להעביר לי את התחושה והאווירה שהייתה שם.

   

  מסתובבים סביב תומר מתנה

  גילוי נאות: את תומר מתנה, ההחתמה החדשה של "הליקון" ,אני מכיר מאז שהיה בן שמונה, כששיחקנו יחד סטנגה ברחוב בו גדלנו בראש העין. כבר אז, בזמן שהיה מקפיץ את הכדור ומנסה (ללא הצלחה, חשוב לציין), להבקיע גול, הוא עשה זאת תוך כדי שירה. לעתים לא נותרה לנו ברירה ונאלצנו לאיים עליו שנפסיק לשחק איתו אם לא יפסיק לשיר.

   

  לשמחתנו, מתנה לא התייחס לאיומנו והפך את מה שהיה לתחביב, למקצוע של ממש. מול עינינו צמח זמר מוכשר, שהיינו מאיימים עליו שאם לא ישיר לנו, לא נמשיך לשבת איתו על הברזלים, לפצח גרעינים ולנתח את אירועי היום שהיה. לאט לאט הפך מתנה לכוכב אלא בכל העיר, כשנבחר להיות אמן הבית של העירייה באירועיה השונים.

   

  גיוסו למקהלת חיל חינוך של תזמורת צה"ל כבר מיצב אותו כהבטחה גדולה והציפיות ממנו היום גבוהות. אך מתנה גילה שלא כל מה שמצליח בחממה, פורץ דרך גם בארץ כולה. עד לחוזה בחברת התקליטים הוא עבר דרך ארוכה שכללה כמעט כל תחנה אפשרית ושמע בדרך לא מעט דחיות וסירובים.  

  בזמן הזה הוא הבין שכדי לפרנס את עצמו, לא יוכל להמתין לפריצה הגדולה. הוא פתח אולפן הקלטות בביתו והחל לבנות לעצמו שם בתעשיית המוזיקה, הפעם בתור מפיק מוזיקלי. בתפקיד הזה כוכבו דרך ולמרות גילו הצעיר (26) הפך בזמן קצר יחסית למפיק מבוקש. בין היתר, שיתף פעולה עם עמיר בניון באלבומים "שעה של אור" ו"עומד בשער" ובימים אלה הוא מפיק את האלבומים החדשים של מרגלית צנעני, אבי עברי, אבי בניון וכן של אלירן ובן אל תבורי.

   

  לפני כשנה וחצי הוציא מתנה את הבלדה "מבין הפוך", שכבשה את כל תחנות הרדיו והושמעה בהן ללא הפסקה. זה הוביל לחוזה ההקלטות, והוא החל לעבוד על אלבום הבכורה שלו שצפוי לצאת בקרוב, ממנו יצאו כבר שני סינגלים נוספים: "העולם מסתובב", שמהקליפ שלו לא היה ניתן להימלט בערוץ 24, ו"קשור בך".

   

  האזנה לשירים החדשים מלמדת שלמתנה כשרון כתיבה לא מבוטל, שיכול להעמיד אותו, אם ירצה, ככותב שירים מבוקש. לגבי רצונו להיות זמר מצליח, עוד מוקדם לדעת. הקול יפה, הכישרון קיים, אבל עדיין אין כאן חידוש יוצא דופן. עליו לנסות למצוא את הדרך שתבליט ותייחד אותו.

   

  למרות רצונו להקליט רק חומרים שלו, אני ממליץ לו, לפחות בשלב זה, להמשיך ביתר שאת בהפקה מוזיקלית. בגילו הצעיר הוא הגיע להישגים כבירים, והעובדה שאמנים כמו בניון וצנעני החליטו לעבוד דווקא איתו מוכיחה את יכולתו להפוך לאחד המפיקים הצעירים הבולטים שישנם.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  תומר מתנה. מפיק את הגדולים
  צילום: כפיר חרבי
  לאתר ההטבות
  מומלצים