שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הצריכה בארצות הברית עלתה ב-0.3% בינואר
  שיעור החיסכון דווקא ירד לשפל של 15 חודשים ועמד על 3.3%. בהתאמה לאינפלציה: ההוצאה על מוצרים עלתה ב-0.8%, בעוד שההוצאה על שירותים עלתה ב-0.1%

  הצריכה הפרטית בארה"ב רשמה עלייה בחודש ינואר, והשלימה חודש רביעי ברציפות של עליות, סימן לכך שהכלכלה הגדולה בעולם תקבל חלק גדול יותר בהתאוששות הגלובלית במהלך החודשים הקרובים. 

   

   

  הצריכה הפרטית עלתה בחודש ינואר ב-0.3% בהובלת גידול של 0.8% בהוצאה על מוצרים, לעומת עלייה מינורית של 0.1% בהוצאה על שירותים. במונחים של ערכים נוכחיים עלתה הצריכה הפרטית ב-0.5% להיקף של 10.3 טריליון דולר בחודש הראשון של 2010.

   

  במקביל עלתה ההכנסה הפנויה בשיעור מתואם עונתי של 0.1% לקצב שנתי של 12.2 טריליון דולר בסוף חודש ינואר, הצמיחה הנמוכה מזה ארבעה חודשים.

   

  העלייה הגבוהה בהוצאות בהשוואה לעלייה מינורית יותר בהכנסה הפנויה תרמה לכך ששיעור החיסכון דווקא ירד לשפל של 15 חודשים ועמד על 3.3%.

   

  קמעונאיים כמו הום דיפו ומייסיס צופים עלייה במכירות במהלך השנה, למרות שהם לא רואים התאוששות כלכלית איתנה. שיעור האבטלה בארה"ב צפוי להישאר ברמה של 9.8% במהלך השנה ועלול להגביל את הרכישות של משקי הבית שאחראים ל-70% מהכלכלה האמריקנית.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  קניות בארה"ב. שיעור החיסכון ירד
  צילום: איי אף פי
  מומלצים