שתף קטע נבחר

הפלסטינים על סילוואן: ברקת אחראי לפיצוץ

המהמות באל-אקצה נרגעו, אבל בפתח מזהירים שיבעירו מחדש את האלימות - אם התוכנית להקים גן ציבורי בשכונה הערבית תצא אל הפועל. השר הרשקוביץ: "אין לחשוש מהאיומים"

האם תוכנית הפינוי בסילוואן תצית מחדש את האש בירושלים ? בשיחה עם ynet הזהיר הבוקר (יום ג') הממונה על ירושלים בפתח, חאתם עבד אל קאדר, כי "ניר ברקת יישא באחריות לפיצוץ שיתרחש בעיר, אם תוכניתו תצא אל הפועל".

 

על פי התוכנית, ייהרסו 20 בתים המפוזרים בצדה המערבי של השכונה לטובת בניית גן ארכיאולוגי. בתמורה יקבלו הדיירים המפונים היתרים לבנות מחדש עד לגובה של ארבע קומות בצד המזרחי של סילוואן.

 

אל קאדר אמר כי באמצעות ההצעה, מנסה ישראל להצית סבב אלימות נוסף באזור. "מדובר בתוכנית הרבה יותר רחבה של ישראל לגרור אותנו לעימות, כדי שהיא תוכל לחמוק מן ההתחייבויות המדיניות שלה. כל האופציות פתוחות, ואם זה מה שהישראלים רוצים - אנחנו לא נברח מהעימות הזה והם יקבלו אותו".

 

אל קאדר ציין כי את ההצעה העלה ברקת בעבר לפני תושבי השכונה, שהתנגדו לה בחריפות. "הוא בא והציע לחלק את שכונת אל בוסתן בסילוואן, להרוס חלק מן הבתים ולהקים את הגנים שלו. אנחנו, באופן טבעי, דחינו זאת בתוקף. לא ניתן יד לתוכנית הזאת, לא נתפנה וניאבק בה".

 

מי שדווקא התייצב הבוקר לצד ברקת היה השר דניאל הרשקוביץ (הבית היהודי), שאף התייחס למתח סביב התוכנית. "אין להתפלא על הצביעות של גורמי השמאל בנוגע לאכיפת חוק שוויונית ואין לחשוש מהאיומים באלימות. גן המלך דוד הוא אתר מורשת היסטורי הראוי לשימור ופיתוח".

 

Read this article in English

 

בהכנת הכתבה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גלי תיבון
אל קאדר. מזהיר מפיצוץ
צילום: גלי תיבון
מומלצים