שתף קטע נבחר

ברקת: תוכנית סילואן - Win Win לכולם

ראש העיר ירושלים כינס בצהריים מסיבת עיתונאים ובה התייחס לסערה סביב תוכנית הפינוי בשכונה. הוא הבהיר כי לאחר שיערוך שיחות עם תושבי המקום - יוציא את התוכנית אל הפועל. ומי יממן עבור המפונים את בניית ביתם החדש?

אחרי שתכנן להציג את תוכניתו המלאה לשכונת אל-בוסתאן בכפר סילואן והשהה את המהלך בדרישת ראש הממשלה, בנימין נתניהו - כינס ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, מסיבת עיתונאים בנושא.

 

בפתח דבריו, התייחס ברקת לבקשתו של נתניהו להקפיא את יישום התוכנית. "ראש הממשלה ביקש ממני לעשות כל מאמץ למצות את המהלך מול התושבים. כמובן שאני נענה לבקשתו. החלטתי לעכב את הדיון בוועדה המקומית בעניין 'גן המלך' על מנת שנוכל להמשיך את השיח עם התושבים".  


ברגישות ובנחישות, ברקת במסיבת העיתונאים (צילום: גיל יוחנן)
 
בהמשך, הסביר ראש העיר כי יישום תוכניתו יביא לרווחתם של כל התושבים. "המתחם יעבור שדרוג דרמטי של התשתיות. מקום מוזנח יהפוך למצליח. אני מאמין שבירושלים צריכים לחיות במודל של 'Win Win' לכל הצדדים. אנו נביא את התכניות לוועדות המקומיות והמחוזיות, ונתחיל להשקיע בתשתיות במבני הציבור. אנו מתכוונים לעשות זאת בהתחשבות רבה וברגישות, אך גם בנחישות - כי אין חלופה טובה יותר".

 

כשנשאל מהיכן ישיגו התושבים המיועדים לפינוי כסף לממן את הוצאות הבנייה של בתיהם החדשים, השיב ברקת: "הרבה גורמים פילנטרופיים, עסקיים וממשלות זרות אמרו שיסייעו להם. אנחנו נדון בזה עם התושבים, צריך להבין שכל 22 הבתים הלא חוקיים מיועדים להריסה. נשמח לעזור במציאת פתרון שיהיה מקובל עליהם".

 

בשעות הצהריים הבהיר נתניהו לברקת שאין לו כל כוונה להתערב בניהול ענייני העיר וגם לא בסמכויות המסורות בידיו בידי רשויות האכיפה, התכנון והבנייה. ראש הממשלה העלה לפני ראש העיר את קיומם של "גורמים אינטרסנטיים, שמעוניינים לעורר ריב ומדון ולהציג בארץ ובעולם תמונת מציאות מעוותת מירושלים".

 

"יש גורמים המנסים לעשות קמפיין נגד ישראל על רקע החלטת העירייה", אמר בכיר בלשכת נתניהו. "ראש הממשלה בטוח שהעירייה רצתה לעשות טוב לתושבים הערביים, אך מאחר שיש גורמים שמנסים לחולל מהומות ביקש ראש הממשלה מראש עיריית ירושלים, ניר ברקת שיחכה זמן נוסף וימנע מיצירת עימות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נענה לבקשת נתניהו. ניר ברקת
צילום: גיל יוחנן
מומלצים