שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרצח בבת-ים: גם בנו של החשוד ברצח נעצר
  שמואל בן דוד חשוד כי סייע לאביו, משה, לרצוח את מור אלגרבלי בבת-ים לפני כחודשיים. הוא לא משתף פעולה. קרוב משפחתם, קטין, נעצר בחשד שתיצפת. ל-ynet נודע כי בידי המשטרה סרט אבטחה המתעד את הרצח. ומה אומר האופנוען?

  התפתחות דרמטית בחקירת רצח מור אלגרבלי על-ידי אופנוען במרכז בת ים: המשטרה עצרה הבוקר (יום ג') את שמואל בן דוד (19), בנו של החשוד המרכזי ברצח, בחשד שהיה מעורב במעשה. גם קרוב משפחה נוסף של בן דוד, קטין בן 16, נעצר בחשד שתיצפת על הזירה ובכך סייע לרצח שאירע לפני כחודשיים.

   

  ל-ynet נודע כי בידי המשטרה סרט אבטחה המתעד את הרצח בו נראה האופנוע שבעזרתו בוצע הרצח. הבוקר עצרה המשטרה גם את חיים תמיר, האופנוען שלפי החשד הרכיב את משה בן דוד. מעצרו הוארך עד יום שני. המשטרה אף החרימה את אופנוע הסוזוקי של תמיר, תושב תל-אביב בן 43.

   

  היום הוארך מעצרם של החשודים בפרשה. מעצרו של החשוד המרכזי ברצח, משה בן דוד (41), הוארך בבית משפט השלום בראשל"צ בשבעה ימים.

  מעצרו של בנו הוארך עד ליום שני, ומעצרו של הקטין הוארך ביומיים. חשוד נוסף שנעצר, ניר רועי, חשוד בסיוע לרצח, ומעצרו הוארך עד ליום רביעי הבא. התפתחות בחקירה הובילה לביסוס החשדות נגדם בימים האחרונים.

   

  בידי המשטרה הולכות ומצטברות הראיות הקושרות את החשודים למעורבות ברצח.  גורם בכיר המעורב בחקירה אמר ל-ynet כי "הבן שמואל וקרוב המשפחה חשודים באופן ממשי לסיוע ברצח שבוצע לפי החשד על-ידי משה בן דוד". לדבריו, "החקירה מתקדמת וייתכן שייעצרו חשודים נוספים. הרקע לרצח הוא סכסוך בין עבריינים".

   

  שניים מהחשודים טוענים לאליבי

  תמיר הכחיש את המיוחס לו וטען כי יש לו אליבי. לטענתו, הוא רכש את האופנוע, שלפי החשד בעזרתו בוצע הרצח, שבועיים לאחר המקרה. עוד הוא טוען כי בזמן הרצח הוא היה בבית אימו בת"א, ולפני כן היה במספרה מחוץ לבת-ים. הוא ביקש להיבדק על חשבונו בפוליגרף על מנת להפריך את החשדות נגדו. 

   

  פרקליטו, עו"ד משה סוחמי, טען בדיון בבית המשפט כי "המשטרה עושה הכל כדי למנוע את בדיקת הפוליגרף. תמיר מוכן אפילו להישאר במעצר למשך מספר ימים לצורך הבדיקה. זה שיש לו אופנוע זה לא אומר שיש יסוד לחשד". לדבריו, "אליבי זה הדבר הראשון שצריך להיבדק, כי מעורבותו, לפי החשד, היא ממשית".

   

  רועי טוען כי ביום הרצח היה בבית המשפט המחוזי בבאר-שבע בעניין אחר. שמואל בן דוד, בנו של החשוד המרכזי ברצח, שתק בחקירתו ולא שיתף פעולה. פרקליטו, עו"ד טל ליטן, טען כי מרשו כבר נעצר ושוחרר. "החשדות נגדו לא הוטחו בו בחקירה. בתיק הזה נעצרו כבר מעלה מ-9 חשודים. זו לא חקירה רצינית".

   

  השופטת הלית סליש הצדיקה את טענות עורכי הדין כי על המשטרה לבחון את כלל הטענות שהעלו החשודים.

  היא הוסיפה בדיון כי יש לתת את הדעת ששניים מהחשודים, בן דוד ורועי, כבר נעצרו ושוחררו בתחילת הפרשה.

   

  בתוך כך עצרה הבוקר המשטרה שמונה חשודים בתקיפה של תושב בת ים. לפי החשד, חלק מהמעורבים בתקיפה, מעורבים גם ברצח אלגרבלי. התקיפה שאירעה על רקע חובות בשוק האפור התרחשה שבועיים לאחר הרצח במלון מרקיור בבת-ים. למותקף אין קשר לאלגרבלי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הרצח בבת-ים: גם בנו של החשוד ברצח נעצר"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  החשוד המרכזי ברצח, משה בן דוד
  צילום: אבי מועלם
  שמואל בן דוד, בבית המשפט
  צילום: יועד כהן
  לבדוק האליבי. עו"ד משה סוחמי
  צילום: יועד כהן
  מוצר השנה
  מומלצים