שתף קטע נבחר

האונס: בזה אחר זה, ביחד ולחוד - ולמרות הסירוב

שלושה-עשר נערים מאזור תל אביב נאשמים בפרשה הקשה שנמשכה שלוש שנים. באחד המקרים א' אירגן שבעה חברים, כשהנערה הביעה התנגדות הוא סטר לה ואמר: "אז למה הבאתי אותך?!". בזמן שאחד אנס, האחרים צפו. היא גם נאלצה לשלם לו. 15 הסעיפים מגוללים סיפור שקשה לתפוס

כתב אישום חמור הוגש הבוקר (יום ד') נגד 13 נערים מצפון תל-אביב והמרכז, בפרשת האונס הקבוצתי וההתעללות בנערה שנמשכו שנים, מאז היתה בת 15. כתב האישום כולל עשרות עבירות ו-15 אישומים, בהם סעיפי אונס בנסיבות מחמירות, מעשים מגונים, סיוע לאונס, תקיפה ומעשי סדום.

 

שפחת מין של נערים - הכותרת האחרונות:

 

למרות התנגדות הפרקליטות, בית המשפט התיר לפרסם את פרטי האישום. המשפט צפוי להתקיים בדלתיים סגורות, בשל העובדה שהנאשמים - תשעה מתל-אביב, שלושה מגבעת-שמואל ואחד מגבעתיים - הם קטינים.

 

על פי כתב האישום, בשנת 2006 הכירה המתלוננת את הנאשם העיקרי בפרשה, א', כשלמדו באותו בית הספר. בין השניים נוצר קשר זוגי אשר נותק ונמשך כקשר ידידותי. באותה התקופה היא סיפרה לו על כך שהתאהבה בו, על תלותה ורגשותיה העזים כלפיו. היא אמרה לו כי תעשה כל מה שיבקש ובלבד שיישאר עמה ולא יעזוב אותה, וגם שאם ייפרדו היא תתאבד.


חלק מהנאשמים בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

בהמשך נטען, כי באותה התקופה, על רקע תלותה בו, תקף אותה פעמים רבות, התעלל בה, כינה אותה בשמות גנאי,

 העליב אותה בפומבי, וכל זאת כשהוא מנצל את חולשתה ואהבתה כלפיו. על פי כתב האישום, א' הבין כי הוא יכול לנצל את מצבה הרגשי, ופנה לחבריו ומכריו והציע להם לקיים עמה יחסי מין במקומות שונים.

 

"במהלך המפגשים בעלו הנאשמים את המתלוננת ללא הסכמתה החופשית בפומבי, זה אחר זה, כל אחד לחוד וביחד ביצעו בה מעשי סדום ומעשים מגונים תוך שהם יודעים כי היא אינה מעוניינת בכך אלא נאלצת לבצע את הוראותיו של א' כדי שלא ינתק עמה את הקשר", נכתב.


בית הספר שבו הכירו הנערה והנאשם המרכזי (צילום: ירון ברנר)

   

באותם המפגשים, תוך קיום יחסי המין נהג א' להחזיק בידה כדי להרגיע אותה. "הנאשמים האחרים נכחו באירועים בהם א' תקף אותה, כאשר ביקשה לחדול מקיום יחסי המין איתם, וכן כשהוא נהג לתקוף אותה במסגרת הלימודים". התביעה טוענת כי הנאשמים ידעו כי היא חוששת ממנו.

 

"אז למה הבאתי אותך?"

לפי האישום הראשון, במהלך שנת 2007 א' אמר לה שיש לו חבר שמעוניין לקיים עמה יחסי מין. היא אמרה שאינה מעוניינת, אך הוא התרגז וטען שלא ידבר איתה אם לא תסכים.

 בהמשך קבעו השניים להיפגש עמה והחבר ח' אמר לה לבוא איתו. הם עלו לקומה השנייה בסנוקר השכונתי, שם ח' החל לגעת בה באיבר מינה ובחזה וכעבור שלושה שבועות נפגש עמה שוב ואנס אותה תוך שהוא מנצל את מצבה הרגשי.

 

אחד האישומים מתאר מקרה שבו א' ושבעה אחרים אנסו אותה בזה אחר זה, כאשר בזמן שאחד אונס, האחרים צופים ומבצעים בעצמם מעשים מגונים. בין לבין מעשי האונס, פנתה הנערה אל א' ואמרה לו כי אינה מעוניינת לקיים יחסים עם אחד מהם. הוא סטר לה ואמר: "אז למה הבאתי אותך?!" - ואז חברו אנס אותה.

 

באישום נוסף, נגד א' ושלושה מחבריו, סופר על מפגש אחר באותו סנוקר. הנאשם המרכזי הורה לה לעלות לקומה השנייה ושם בעל אותה אחד מהחברים שלא בהסכמתה, תוך שהשאר מציצים.

 כאשר אותו נער סיים את מעשיו, עלה אחד אחר וביצע בה מעשים מגונים. מיד לאחר מכן עלו שניים נוספים, וכל אחד מהם אנס אותה.

 

במקרה אחר, א' ניסה לאנוס חברה של המתלוננת בביתו, השכיב אותה על המיטה וניסה בכוח להפשיט אותה למרות שאמרה לו כי אינה מעוניינת. הוא לא שעה לבקשותיה וחדל ממעשיו רק לאחר שלא הצליח להחדיר את איבר מינו.

 

א' לא הסתפק במעשים הללו. הוא נאשם גם בסעיף התעללות במשך 4 שנים, לפיו דרש ממנה כסף וקיבל סכומים של 2000 עד 3000 שקל, דרש ממנה את הטלפון הנייד שלה לשימושו וביצע שיחות על חשבונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
משפחת אחד הנאשמים בבית המשפט
צילום: ירון ברנר
מומלצים