שתף קטע נבחר

מדענים גילו את הנוסחה לזוגיות המושלמת

הכלה האידיאלית צריכה להיות צעירה מבן זוגה ב-5 שנים, להגיע מאותו רקע חברתי ולהיות חכמה יותר ממנו. כך לפי נוסחה מתמטית שמנבאת את התנאים להצלחת הנישואין

חוקרים מבית הספר למנהל-עסקים בז'נבה שבשוויץ גילו את הסוד לזוגיות מאושרת וארוכת טווח לאחר שחקרו את חיי הנישואין של למעלה מ-1000 זוגות בגילאים 19-75. כך מדווח "הדיילי טלגרף" הבריטי.

 

על מנת להבטיח זוגיות ארוכה וטובה על האישה להיות צעירה בחמש שנים מבן-זוגה, לחלוק איתו מורשת תרבותית דומה, להחזיק בתואר אקדמי ובאופן כללי להיות חכמה יותר ממנו בכ-27 אחוזים.

 

המחקר התפרסם בכתב העת "European Journal of Operational Research" והמדענים שעמדו בראשו מבטיחים כי רווקים שיעקבו אחר הוראותיהם צעד אחר צעד ייהנו מזוגיות בריאה: "אם אנשים יעקבו אחר הקווים המנחים שהצגנו לבחירת בני זוג, הם יגדילו את סיכוייהם לזוגיות מאושרת בכ-20 אחוזים", אמרו החוקרים.

 

הפסיכולוגים ויועצי הזוגיות בבריטניה חלוקים על ממצאי המחקר. הפסיכולוגית הקלינית לינדה בלייר סבורה כי ישנה סיבה אבולוציונית לכך שקשרים מצליחים טוב יותר כשהאישה חכמה מהגבר:

 

"בעבר הפרהיסטורי שלנו נשים היו צריכות להשקיע מאמץ רב יותר במערכות היחסים מאשר גברים, שמסיבות ביולוגיות השקיעו את מיטב זמנם בהפצת הזרע שלהם לכל עבר. לכן גם בימינו נשים נוטות להשקיע את יכולותיהן האינטלקטואליות בשימור הקשר".

 

קריסטין נורט'אם, יועצת נישואין שנשואה באושר כבר 41 שנה, אמרה ל"דיילי טלגרף" כי לעניות דעתה האישה אינה צריכה להיות חכמה יותר מבעלה, וכי ממצאי המחקר שקריים: "אלו שקרים. סטטיסטיקה ושקרים. הנישואים המודרניים מבוססים על כך ששני הצדדים משקיעים בקשר. העניין הוא עבודת צוות משותפת, ולא שליטה על בן הזוג האחר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
זוגיות אידיאלית: האישה חכמה יותר מהגבר
צילום: Index open
מומלצים