שתף קטע נבחר

דיירי בית יהונתן מציעים: נאטום לבד חלק

המתיישבים היהודים במבנה שבשכונת סילואן שיגרו לפרקליט המדינה הצעת פשרה, שלפיה יתפנו מקומותיו העליונות של הבניין אם יותר להם להתגורר בחלקו האחר. "יש חשש להתלקחות בלתי מבוקרת או ניתנת לשליטה", הזהירו

יורדים מהעץ? המתיישבים היהודים בבית יהונתן שבשכונת סילואן שיגרו אחר הצהריים (יום ה') מכתב לפרקליט המדינה, משה לדור, ובו הצעת פשרה - שלפיה יסכימו להתפנות מרצונם משלוש הקומות העליונות במבנה, אם יורשה להם להמשיך להתגורר בקומותיו התחתונות.

 

"שולחיי נוטלים על עצמם את האחריות לאטימת הקומות העליונות שאינן נכללות בתוכנית שעליה שוקדת עיריית ירושלים, ואם ניתן אפילו את הריסתן. בנסיבות אלה, הם מצפים שתגלו את האחריות הנדרשת ותתנו את הסכמתכם, או לפחות לא תתנגדו לה", כתב בא כוחם של הדיירים, עו"ד יחיאל גוטמן.

 

הם התייחסו במכתבם גם להתלהטות הרוחות האחרונה במזרח ירושלים, וכתבו כי "האירועים סביב בית יהונתן חרגו מזמן מהמתחם המשפטי והפכו נושא לאומי ובינלאומי, המעורר חשש להתלקחות בלתי מבוקרת ובלתי ניתנת לשליטה - כדברי השיר: "הכל בגלל מסמר קטן, נפל הרוכב, נפלה העיר". במקביל למכתב, הגיש עו"ד גוטמן עתירה לבית המשפט בבקשה לעכב את ביצוע צו האיטום לבניין.

 

לדור הורה בחודש שעבר לראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, להוציא אל הפועל את הצווים המורים לפנות את בית יהונתן מיושביו ולאטום אותו - חרף הודעתו של שר הפנים, אלי ישי, על מאמציו להסדיר את רישוי הבניין.

 

ברקת עצמו הורה לפני כחודש לאטום את המבנה מתוקף צו שאושר בכמה ערכאות משפטיות, ובראשן בית המשפט העליון. המתיחות הגדולה שהולידה הפרשה הגיעה לשיאה לפני שלושה ימים, אז נפצע קל ברגלו מאבטח מירי בסילואן. המאבטח נפגע מרסיס ופונה לטיפול רפואי בבית החולים "שערי צדק" בירושלים. במשטרה העריכו כי מדובר בפיגוע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בית יהונתן. פינוי חלקי מרצון?
צילום: AP
צילום: ג'ורג' גינסברג
פרקליט המדינה, משה לדור
צילום: ג'ורג' גינסברג
מומלצים