שתף קטע נבחר

טרגדיה כפולה: הזעיק עזרה לאחיו - ומת גם הוא

אנואר וכאמל חמדו, בשנות ה-60 לחייהם, עבדו במטע זיתים בכפר מכר בגליל. לפתע חש אנואר ברע והתמוטט. כאמל הזעיק עזרה ויצא לכביש הראשי - אך כשהגיעה ניידת, היה מוטל על שפת הכביש במצב אנוש. ככל הנראה, מתו שניהם מהתקף לב

טרגדיה אירעה הבוקר (שבת) בכפר מכר שבגליל המערבי, כששני אחים שעבדו במטע זיתים מצאו את מותם. אנואר חמדו, בשנות ה-60 המאוחרות לחייו, התמוטט בשעה שעבדו במטע. אחיו, כאמל חמדו, בשנות ה-60 המוקדמות לחייו, מיהר להזעיק עזרה, אך נמצא גם הוא לאחר מכן כשהוא מוטל על שפת הכביש במצב אנוש, כנראה אחרי שלקה בלבו.

 

מותו של האח שהתמוטט בשדה נקבע בשטח. מותו של האח שנפגע בכביש נקבע מאוחר יותר בבית החולים. כמה שעות לאחר האירוע הגיעה המשטרה סופית למסקנה כי השניים מתו בנסיבות טבעיות - ככל הנראה שניהם מהתקפי לב. החוקרים שללו את האפשרות שעלתה בתחילה, לפיה האח השני נפגע בתאונת "פגע וברח".


שוטרים שהגיעו למקום האסון, היום בצהריים (צילום: אתר alarab.net)

 

דייוויד פישר, פראמדיק ממד"א מרחב אשר, הוזעק למקום על ידי האח השני, כאמל, שסיפר לו כי אנואר התמוטט. אולם כשהגיע למקום, גילה כי הוא צריך לטפל גם בו. "הופתעתי מאוד", סיפר ל-ynet. "ידעתי שהוא מחכה לי כדי לכוון אותי אל אחיו. לא ציפיתי למצוא אותו פצוע".

  

האירוע הראשוני התרחש סמוך לשעה 11:00. שני האחים עבדו במטע הזיתים שבבעלותם, כשלפתע התמוטט אנואר לאחר שחש ברע. אחיו כאמל מיהר להזעיק עזרה, ויצא לכביש הראשי, כביש 85, כדי לכוון את האמבולנס. "הוא הספיק להוביל את האמבולנס לאחיו, וחזר לכביש כדי לחכות לניידת הטיפול הנמרץ", הסביר פישר.

 

עדיין לא ברור מה אירע בשעה שהמתין לניידת. "מצאתי אותו

ממוטט על שפת הכביש עם סימני חבלה בפניו, ללא דופק וללא נשימה", סיפר פישר. מלבד סימני החבלה בפניו, שייתכן שנגרמו מהנפילה, לא נמצאו עליו סימני פגיעה גלויים נוספים.

 

האח שנפצע פונה לבית החולים בנהריה, ושם נקבע מותו. באותה השעה הגיעה ניידת טיפול נמרץ נוספת למטע. צוותה ניסה להחיות את האח השני, אך אנשיו נאלצו לקבוע גם את מותו.

  

"זהו סיפור טראגי וקשה", סיכם פישר. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אנואר חמדו. "סיפור טראגי"
צילום רפרודוקציה: alarab.net
כמאל חמדו. רק להזעיק עזרה, והתמוטט
צילום רפרודוקציה: alarab.net
כוחות משטרה במקום האסון
צילום: alarab.net
מומלצים