שתף קטע נבחר

ברק מזכיר לביידן: לגבי איראן - האצבע על ההדק

בזמן שסגן נשיא ארה"ב מבקר בארץ ומנסה להניא את ישראל מתקיפה, שר הביטחון התייחס בשיחה עם תלמידים לאיום האיראני. "צריך לזהות הזדמנויות, לא להיבהל מאתגרים ולשמור את האצבע קרובה להדק", אמר, וגם שיגר אזהרה לחיזבאללה

בזמן שסגן נשיא ארצות הברית, ג'ו ביידן, החל היום את סבב פגישותיו באזור, משגר הבוקר (יום ג') שר הביטחון, אהוד ברק, מסר חד באשר לדחיפות הטיפול באיום הגרעין האיראני - ומזכיר שכל האופציות על השולחן.

 

"מדינת ישראל היא החזקה באזור, אבל יחד עם זאת - מה שצריך לעשות הוא לזהות הזדמנויות ולא להתבלבל מהאתגרים", אמר ברק שהשיב לשאלות תלמידים בתיכון החקלאי "כדורי" שבגליל התחתון. "אנו קודם כל סומכים על עצמנו, הרגליים שלנו נשארות על האדמה והעיניים פקוחות. יד אחת מחפשת לעשות הסדרים - והשנייה עם האצבע קרובה על ההדק ומוכנה להגן על עצמנו".

 

באשר לביקורו של ביידן, אמר ברק כי "מדובר בשליחות של רצון טוב. ארצות הברית פועלת לחזק את עליונותה של ישראל והצורך להתמודד עם אתגרים באזור ועם האיום האיראני. הביקור והתקופה חשובים, אך אחריותנו העליונה היא לשמור את ישראל חזקה ומרתיעה לצד המאמץ להגיע לחיים של שלום עם שכנינו".

 

ברק התייחס גם לביקורו באזור של השליח האמריקני למזרח התיכון, ג'ורג' מיטשל, ואמר כי הוא "הגיע לנסות לפתוח או להניע את המשא ומתן עם הפלסטינים, שאנו מקווים שיובילו למשא ומתן ישיר".

 

אחרי שאמר כי איראן במצבה הנוכחי אינה מהווה איום על קיומה על ישראל, הבהיר כי כך הדבר גם באשר לחיזבאללה. "הארגון חטף מכה קשה ב-2006 ומאז נזהר מאוד. הוא מהווה מטרד לעורף. ההתרחשויות בלבנון אינן מצב נורמאלי. מיליציה שאנשיה חברים בפרלמנט וממלאים תפקידי שרים בממשלה, מקבלים הוראות מסוריה ומאיראן".

 

ברק הדגיש כי "ישראל לא מחפשת ליזום עימותים בגזרה הצפונית, אך ממליצה שלא לנסות לפעול מולנו. אין לנו עניין בהתכתשות, אך אנו ערוכים למבקרה שינסו לבחון אותנו".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שר הביטחון, אהוד ברק
צילום: אריאל ירוזולימסקי
מומלצים