שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  האשה לא הגיעה למשפט - הבעל המכה זוכה
  בשנת 2006 הוגש נגד הבעל מירושלים כתב אישום, לאחר שבין היתר היכה אותה כשהיתה בהיריון. אך פעם אחר פעם האשה לא הגיעה לבית המשפט, ולכן השופט זיכה את הבעל

  תושב ירושלים, שהואשם כי תקף את אשתו ואיים עליה, זוכה אתמול (יום ג') בבית המשפט השלום בירושלים, רק מפני שאשתו לא הגיעה לדיונים בבית המשפט.

   

  כתב האישום, נגד הבעל בן ה-25 הוגש עוד בשנת 2006. באישום נטען כי במשך חמשת החודשים בהם היה נשוי לאשתו, הוא התעלל בה, איים עליה, וגם קילל והיכה אותה בביטנה כשהיתה בהיריון. עוד נטען, כי הוא אמר לה שעדיף לגמור אותה עכשיו, כלומר את התינוקות, מאשר שהוא ישלם לאשה מזונות במשך 18 שנה.

   

  לאחר הגשת כתב האישום נקבעו מועדי הוכחות למשפט, אולם הדיון הראשון לא התקיים משום שהמתלוננת כרעה ללדת. לאחר מכן לא התקיים דיון, לאחר שקצין המשטרה הודיע כי הם לא מצליחים לאתר את האשה, מפני שנותק איתה הקשר.

   

  בעקבות אי מציאת האשה, עוכבו ההליכים נגד הבעל, על-ידי היועץ המשפטי לממשלה לתקופה של שנתיים. ביוני 2009, לאחר שאותרה האשה, הוחלט לחדש את ההליכים המשפטיים נגד הבעל ונקבעו דיוני הוכחות אליהן הוזמנה האשה. אולם גם בפעם זו היא לא הגיעה.

   

  במהלך הדיון היום ביקש נציג המשטרה, עו"ד יאיר קורן, לדחות שוב את הדיון - מפני שהאשה לא הגיעה. הוא אפילו אמר כי המשטרה תעשה מאמץ להביא את האשה לבית המשפט. מנגד, טען פרקליטו של הנאשם, עו"ד אריאל עטרי, כי זאת ישיבה שלישית שהאשה לא מגיעה וכי התנהלות התביעה במקרה זה לא מצדיקה היענות לבקשה. "בתביעה ידעו כי מדובר במתלוננת שלא הגיעה בעבר לדיונים, ואף ידעו כי קיים קושי להביא אותה לבית המשפט", טען עו"ד עטרי, שהזכיר כי התיק כבר התעכב בזמנו בדיוק מאותה סיבה ולאחר מכן עוכבו ההליכים בו, בטענה כי ניתן להביא את האשה לבית המשפט וניתן היה לצפות שהמשטרה אכן תדע היכן היא נמצאת.

   

  המשטרה טענה בדיון כי התיק קם ונופל על עדותה של האשה, ובלעדיה אין דרך להרשיע את הבעל, ולכן היא ביקשה לדחות את הדיון פעם נוספת כדי לאתר אותה. עוד טענה המשטרה, כי לאור הרגישות בכתב האישום על האיומים והפחד המתוארים בו, יכולה להיות

   יותר מנקודת הנחה אחת מדוע המתלוננת איננה מתייצבת בבית המשפט. בהחלטתו קבע השופט חיים לי-רן, כי בנסיבות שנוצרו הוא לא יכול לדחות את הדיון פעם נוספת, וכי לרשותה של המשטרה עמדה תקופה ארוכה כדי להזמין את האשה ולהבטיח את התייצבותה בבית המשפט.

   

  "משלא נעשה כן, נדמה לי כי חרף תוכנו של כתב האישום יש לזמן הרב שחלף ולהתנהגותה של המתלוננת עד כה כדי להצדיק הבאתו של הדיון לסיומו, כבר היום", קבע השופט בהחלטת הזיכוי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  "האשה - העדה היחידה". אילוסטרציה
  צילום: liquidlibrary
  עו"ד עטרי. "התיק התעכב הרבה זמן"
  מומלצים