שתף קטע נבחר

חשד: איים על אילנה דיין ויונית לוי - "את תמותי"

חשוד בשליחת מכתבי איום והטרדה לעיתונאיות, שאף הגיע עד ביתן, נעצר אתמול. הוא הודה - אך טען שלא התכוון לפגוע בהן. אולם במשטרה לא מקלים ראש: "התוכן והציורים - מדאיגים"

שבוע לאחר גזירת דינו של המורשע האחרון בפרשת טופז - שוב אישי תקשורת על הכוונת. "את תמותי" - כך נכתב, בין היתר, במכתב שקיבלה השבוע מגישת חדשות ערוץ 2, יונית לוי. גם מגישת התוכנית "עובדה", אילנה דיין, קיבלה מכתבי איום והטרדה השבוע - ואתמול (יום ג') עצרה משטרת תל-אביב חשוד בשליחת המכתבים לשתי העיתונאיות.

 

החשוד נעצר לאחר שהגיע לביתה של דיין, ומסר מכתב לגורם שלישי, בו טען לקונספירציות שמתנהלות נגדו. הבוקר הוא מובא להארכת מעצר בבית משפט השלום בתל אביב.

 

חקירת המשטרה בנושא החלה ביום שישי, עם הגעתה של לוי לתחנת המשטרה בצפון תל אביב כדי להתלונן על איומים. היא הביאה עמה מכתב שהשאיר לה אלמוני בתיבת הדואר בביתה, בו כתב בין השאר "את תמותי" ואיומים נוספים. המשטרה העבירה את המכתב לאנשי המעבדה לזיהוי פלילי כדי שינסו למצוא עליו טביעות אצבע, אולם הם לא הצליחו לעלות על זהותו של השולח.

 

אתמול חלה תפנית, כשגם העיתונאית אילנה דיין קיבלה מכתב דומה, שכלל בעיקר הטרדות, וכמו קודמו - היו בו גם ציורים. הכותב טען כי נפל למסכת של קונספירציות נגדו, וגם ביקש מדיין לדבר עם יונית לוי.

הוא הגיע עד ליישוב שבו מתגוררת דיין, והשאיר את המכתב בידי גורם שלישי על מנת שימסור לה אותו.

 

הפעם היו במכתב יותר פרטים מזהים, ולאחר שדיין הגיעה לתחנת המשטרה להתלונן - הצליחו השוטרים לאתר את הכותב. הוא נעצר אתמול אחר-הצהריים והובא לתחנת המשטרה, שם הודה כי כתב את המכתבים - אך הוסיף כי לא התכוון לפגוע במי מהשתיים.

 

במשטרה, עם זאת, לוקחים את העניין רצינות. "כשבן-אדם מצליח לאתר כתובות של השתיים, שאינן מפורסמות בציבור, ומגיע עד ביתן, ולנוכח תוכן הדברים והציורים במכתבים - זה מדאיג".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ערוץ 2
לוי. "את תמותי"
צילום: ערוץ 2
צילום: יוסי צבקר
דיין. קונספירציה
צילום: יוסי צבקר
מומלצים