שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בוועדת העבודה מתנגדים למכירה פזיזה של תעש
  התעשייה הצבאית סובלת מעודף של 950 עובדים שאי-יציאתם לפנסיה גורמת להפסדים של 250 מיליון שקל בשנה. ועדת העבודה והרווחה של הכנסת קראה להקפיא את תכנית החירום להצלת החברה ולהגיע להחלטה: הפרטה, או מיזוג עם חברה אחרת. ח"כ שלי יחימוביץ': "הפרטת החברה היא טיפשות"
  ועדת העבודה והרווחה דנה היום (ד') בסכסוך העבודה בתעשייה הצבאית וקראה לכל הצדדים המעורבים להפסיק את המהלכים הכרוכים בתכנית החירום להבראת החברה, המאיימים על העובדים בפיטורים המוניים ובאי תשלום משכורות. ראש הממשלה ושרי הביטחון והאוצר נקראו להחליט לאלתר אם הם מעדיפים במקום הבראה להפריט את החברה או למזג אותה עם חברה ממשלתית אחרת.

   

  יו"ר דירקטוריון תעש, אבנר רז, אמר שתכניות ההבראה וההפרטה מבוססות על סיכומים בין משרדי הביטחון והאוצר להסתדרות ולעובדים. לדבריו, החברה סובלת מעודף של 950 עובדים שצריך להוציא לפנסיה בגלל הפסדים של 250 מיליון שקל שהם גורמים. לדבריו, המשא ומתן על תכנית ההבראה נתקע בסוגיית רשת הביטחון לעובדים.

   

  מנכ"ל רשות החברות הממשלתיות, דורון כהן, טען שהדרך היחידה היא למכור את תעש בדרך מהירה של מכרז למשקיע ולא בהנפקה בבורסה. הוא ציין שחברת מספנות ישראל היא רוכש פוטנציאלי שמעוניין לנהל משא ומתן עם העובדים כמו בהפרטת המספנות.

   

  יו"ר הוועדה ח"כ חיים כץ (ליכוד) יצא נגד מכירה מהירה שבה המדינה מוותרת בקלות על נכסיה. הוא הזכיר שההסכם עם עובדי מספנות ישראל נעשה מול המדינה ולא מול המעסיק החדש. "חשוב שכל עובד הרוצה לפרוש יעשה זאת בתנאים מוגדרים", אמר כץ.

   

  יו"ר ועד עובדי התע"ש יהודה יצחק טען ש"גם כאן מדובר בשיטת השקשוקה של הון ושלטון. מייבשים את החברה, וקובעים לה תג מחיר נמוך. הרוכש יגדיל את שווייה פי 10 ואחר כך ישאלו מי האידיוט שמכר את החברה בזול. כבר מכרנו שני מפעלים בפקודה. אולי רוצים להיפטר מאתנו בגלל שאנחנו יושבים על קרקע ששווה 40 מיליארד שקל? נדל"ן חשוב יותר מביטחון"?

   

  ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) העירה: "לא מדובר בעובדים נהנתנים אלא באנשים שנתנו את חייהם לטובת המפעל ובסך הכל מבקשים ללכת הביתה בתנאי פנסיה הוגנים. אבל האוצר ורשות החברות רוצים להוריד את העובדים על ארבע. ההתעקשות על הפרטה של תעשיה צבאית? זו טיפשות כלכלית וחוסר אחריות ביטחונית. במלחמת לבנון השניה הפנסיונרים הגיעו לעבוד באישון לילה. איפה תמצאו דבר כזה אצל מעסיק פרטי?".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  עובדים מפגינים. "יש פה שקשוקה"
  צילום: אביהו שפירא
  מומלצים