שתף קטע נבחר

ח"כ נסים זאב נגד מיצג העירום: כל זנות - אמנות

הח"כים הדתיים הזדעזעו מההחלטה לאפשר לצלם המפורסם לערוך בישראל מיצג עירום. "ליברמן חושב שהארץ היא גן עדן - כי שם הלכו עירומים", עקץ ח"כ אורי אורבך. איך אשמים במצב הפליטים מדרפור, ומה אתם חושבים? הצביעו

מיצג העירום שמתכנן הצלם ספנסר טוניק בישראל חולל היום (ד') סערה בכנסת. הח"כים דנו בהצעה לסדר היום תחת הכותרת: "רעיון עוועים - לצלם תמונות עירום המוניות בארץ הקודש" שהגיש ח"כ נסים זאב מש"ס.  

 

"תראו על מה אנחנו מדברים. מגיע איזה שהוא צלם שכנראה היתה לו איזו שהיא הצלחה מאלפת. אני יודע שמאלפים סוסים ובהמות, שיעשו איזה שהן תנועות שישעשעו את בני האדם ולהראות את האינטליגנציה שלהם, אבל לא ידעתי שלוקחים בני אדם ומאלפים אותם להיות חיות", אמר זאב. "הוא הצליח כנראה בשוויץ, באוסטרליה ובבריטניה, ועכשיו הוא מגיע לארצנו הקדושה".

 

זאב אמר כי הוא "לא מתפלא שבא איזה נוכרי ומעלה כאן רעיון ומעשה תעתועים. אני מבין שיש לו תפקיד של אמנות, אבל מעניין שכל זנות הפכה להיות אמנות.

ככה זה לאחרונה. תוכניות הטלויזיה כנראה לא מספיקות לשעשע את הציבור הרחב. התחרות כל כך קשה בין ערוץ 10 לערוץ 2, וכנראה שבכל פעם, חדשות לבקרים, כל אחד מעלה רעיונות של תוכניות כאלה ואחרות שזה גובל בירידת המוסר".  

 

זאב מתח ביקורת על שר התיירות, סטס מיסז'ניקוב, שדווקא תומך במיזם: "על איזה מדינה יהודית אנחנו מדברים? על איזה תרבות יהודית? על איזה ערכים? סדום ועמורה יכולות להיות גאות בעצמן מול הרעיונות האלה. מה זה לצלם אלפים ולומר: אני מחפש דוגמניות שיבואו להתפשט ערומות במדינת ישראל? שר התיירות מצדיע להם. מה, השתגענו? זהו? זו התבהמות אמנותית. איבדנו את הראש שלנו כבר. כמה שתכניסו יותר זנות במדינה, יבואו יותר גויים וישחיתו אותה".

 

בין היתר, האשים ח"כ זאב את הפליטים האפריקנים במצב. "אין פה מדינת יהודים, יש פה מדינה של ישראלים. אגב, גם הדרפורים לאחרונה הם ישראלים. כל אלה שבאים היום מסודן, עוד שנתיים הם יהיו ישראלים".

 

ח"כ אורי אורבך (הבית היהודי) אמר בשולי הדיון: "הבנתי שאחד הצילומים מיועד להיות בים המלח. זה המקום הכי נמוך בעולם. אחרי זה יכול להיות שהוא יהיה אפילו יותר נמוך. השר הוא ממפלגת ישראל ביתנו. היא לא ביתו, אגב, של הצלם הזה. ושר החוץ וראש המפלגה נוהג להגיד תמיד שישראל היא גן עדן, שם הלכו עירומים. יכול להיות שבגלל זה השר מטעמם רוצה להחזיר אותנו לימים של גן עדן".

 

סגנית שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, אורית נוקד, השיבה בשם הממשלה:

"אני כאן משיבה בשם שר התיירות שלא נמצא פשוט בארץ, אחרת הוא בוודאי היה מגיע לכאן ומגן על עמדתו בכבוד. אני אגב גם רוצה להגיד לך, חבר הכנסת נסים זאב, נראה לי שהעניין הוא רק בגדר רעיון. אני חושבת שצריך לחכות קצת עד שיתבהרו העניינים. אני גם לא כל כך רואה את כל הישראלים, נאמר זאת כך, באים ומשתתפים במיצג הזה. כך שנראה לי שאתה צריך להיות פחות מודאג".

 

לדבריה, לאחרונה פנה הצלם לעיריית תל-אביב בבקשה לצלם בישראל, והעירייה נענתה לבקשתו. "משרד התיירות רואה חשיבות רבה במיצוב מדינת ישראל כיעד אטרקטיבי, מודרני, תוסס, ייחודי ובטוח, ככל מדינה תיירותית אחרת. אמנם המשרד ממתג את מדינת ישראל עבור התיירים בעולם כארץ הקודש, שמרכזה ירושלים. המשרד מפתח שני אזורים גיאוגרפיים במיתוג נפרד, שהם תל-אביב ואילת. מיתוגה של תל-אביב-יפו כעיר עולם מכוון על מנת ליצור תדמית צעירה, דינמית, קוסמופוליטית, מודרנית, פתוחה וליברלית עבור צעירים רבים ברחבי העולם". 

 

  • ומה דעתכם על מיצג העירום? האם אתם תומכים בו או מתנגדים? סמנו והגיבו

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מיצג עירום של ספנסר טוניק
צילום: GettyImages Imagebank
צילום: זום 77
זנות הפכה לאמנות. ח"כ נסים זאב
צילום: זום 77
מומלצים