שתף קטע נבחר

Brother MFC-255CW - מדפסת לסטודנט החסכן

מדפסת הזרקת הדיו החדשה של Brother היא גדולה, שקטה, זולה ופשוטה להתקנה, אך מציגה איכות הדפסה ממוצעת בלבד ומהירות נמוכה משהצהיר היצרן. בדקנו

חברת Brother מציגה מדפסת הזרקת דיו ביתית חדשה בסדרת המשולבות שלה, MFC. המדפסת מתוכננת להיות פשוטה ונוחה במיוחד להתקנה והפעלה. החברה שומרת על הקו העיצובי הנמוך של מדפסותיה, במטרה לאפשר נגישות טובה למיכלי הדיו, והפעלה נוחה של פונקציות הסריקה, הצילום וכמובן - ההדפסה.

 

הרכבה והתקנה

ההתקנה של ה- MFC-255CW היתה מהמהירות והפשוטות ביותר שביצענו, בעיקר הודות למיקום הנוח של מחסניות הדיו. בשונה ממתחרותיה, בחרה בראדר למקם את מחסניות הדיו בחזית המדפסת ולא על גבי ראש הדיו, עובדה המקצרת את תהליך הרכבת הראשים כמו גם החלפתם.

 

נקודה שהעיבה על תהליך ההתקנה היתה חוסר הבהירות בנושא הדרייברים. עם המדפסת הגיעו שני דיסקים שיועדו להתקנה על Mac OS ועל Windows. הדיסקים הכילו מבחר דרייברים למגוון גדול של מדפסות, מלבד הדרייבר לו הזדקקנו באמת. לבסוף מצאנו את הגירסה הנכונה באתר החברה, והליך ההתקנה נמשך כסידרו.

 

הליך החיבור לרשת האלחוטית היה פשוט ומהיר, ולא הצריך חיבור USB למחשב בדומה למתחרות. כל שנותר לעשות לאחר שהמדפסת זיהתה את הרשת היה להקליד את הסיסמה והחיבור בוצע.

 

מאפיינים

ה- MFC-255CW היא מדפסת אלחוטית All in one המיועדת לשוק הביתי. מחירה זול יחסית, אך גם ההיצע הפונקציונאלי שלה נותר ברמה הבסיסית.

המדפסת איננה מצוידת במזין ניירות אוטומטי, כך שהליך הסריקה והליך שליחת הפקס מתארכים בצורה משמעותית.

 כאשר מדובר בכמות רבה של ניירות, שכן יש לבצע החלפה ידנית לאחר כל סריקה. גם אם הפעולה פחות קריטית בפקס, הרי שמי שמעוניין לסרוק את התמונות בעזרת המחשב יגלה שעליו לדלג בין המחשב למדפסת בתום כל סריקה.

 

עיצוב ומבנה

בחלקה העליון של המדפסת ניתן למצוא את פאנל הסריקה, כאשר לפניו ממוקם לוח מקשים גדול ברור ונוח. המסך קטן יחסית ובעל שורה אחת בלבד, מספיק להצגת סטטוסים אך לא יותר.

 

מתחת ללוח המקשים ניתן למצוא חריץ לכרטיסי זיכרון ותחתיו את מגש הניירות, המסוגל להכיל עד 100 גליונות A4.

 

מימין למגש הניירות ישנו פאנל נסתר, שמאחוריו תאים עבור 4 מחסניות הדיו (שחור, כחול, צ'יאן ומג'נטה). מחסניות הדיו במדפסת הן כאמור סטטיות, והדיו מועבר אל הראש בעזרת סט צינוריות יעודיות.

 

העברת מיכלי הדיו מהראש אל חזית המדפסת מעניקה לה מבנה שונה מרוב המדפסות המצויות בשוק. המדפסת נמוכה באופן משמעותי ממדפסות מתחרות בקטגוריה, אך מימד העומק שלה גדל משמעותית. למעשה העומק כאן הוא כל כך משמעותי, עד שמגש הניירות נכנס כולו אל תוך המדפסת ואינו בולט ממנה כלל וכלל.


שילוב זה מעניק ל- MFC-255CW מראה מעוגל בעל קווים חלקים ללא בליטות בעלות פוטנציאל שבירה.

 

נקודה שקצת הפתיעה היתה המקום בו בחרו למקם את חיבור ה USB, שכן במקום למקמו באחורי המדפסת, הרי שכאן החיבור נמצא בתוך המדפסת מתחת לפאנל הסורק, כאשר תעלה יעודית מאפשרת להוציא את חלקו השני של הכבל החוצה.

עוד ב-Tigo: סקירות מדפסות נוספות

 

ביצועים

ה - MFC-255CW איננה מהמהירות ביותר, ולמרות שהיצרן מצהיר על קצב הדפסה של עד 30 עמודים בדקה בשחור לבן ו- 25 עמודים בדקה למסמך צבעוני, הרי שהתקשינו להתקרב לקצבים אלו.


מסמך משולב המכיל טקסט ותמונות צבעוניות בסיסיות הודפס במצב הדפסה נורמאלי בקצב של 20 שניות לעמוד – דהיינו 3 עמודים בדקה – רחוק משמעותית מהקצב המירבי עליו מצהיר היצרן.

 

בהדפסת מסמך המכיל טקסט שחור בלבד במצב טיוטה, הצלחנו להגיע לכל היותר ל- 11 עמודים בדקה, אך המהירות צנחה משמעותית ככל שעלינו בקצב ההדפסה – 5 עמודים לדקה בהדפסה נורמאלית, ובאיכות מקסימלית הדפסה של עמוד בודד נמשכה כ- 54 שניות.

 

איכות הטקסט בהדפסה המהירה היא טובה למדי ומאפשרת קריאה ברורה ושוטפת של המסמך, אך כמובן שההבדל בין טקסט בהדפסה טובה לטקסט בהדפסה מהירה הוא ניכר.

 

בתמונה הבאה אפשר להבחין בהבדל משמעותי בין איכות ההדפסה של גרפיקה במצב טיוטה למצב רגיל.

 


 

למרות שקיים הבדל בין ההדפסה הרגילה להדפסה האיכותית, הקפיצה באיכות אינה משמעותית, וההדפס נראה טוב וברור גם בהדפסה רגילה.

 


 

איכותי                                            רגיל

 

הדפסה של תמונה על גבי נייר צילום די אכזבה, שכן התמונה קיבלה גוון מעט אדמדם ולא הייתה נאמנה למקור, למרות שנבחרה איכות הדפסה גבוהה. עם זאת, הדפסת התמונה הייתה מהירה יחסית, ועמדה על כדקה וחצי לתמונה בגודל 10x15.

 

הבעיה העיקרית שהעיבה על בדיקות הביצועים היתה זמן ההמתנה לדף ראשון, אשר עמד לעיתים על כשתי דקות. זמן ההמתנה התקצר משמעותית כאשר חיברנו את המדפסת אל מחשב בעזרת כבל USB.

 

סיכום

ה- MFC-255CW היא מדפסת זולה ופשוטה לשוק הביתי, המספקת את כל הפתרונות הנדרשים לסטודנט או למשרד ביתי קטן. קלות ההתקנה עומדת לזכותה, והעובדה שניתן להפעיל ולהגדיר את המדפסת ללא צורך בחיבור למחשב מהווה יתרון. היא אינה המהירה או האיכותית ביותר מהמדפסות שבדקנו, אך היא מציעה תמורה לא רעה למחירה הסביר.

 

Brother MFC-255CW  

 

ציון:


 
מחיר מומלץ לצרכן: 529 ש"ח

יתרונות: שקטה, החלפת ראשי דיו פשוטה, התקנה קלה

נגד: מסך קטן, אין חיבוריות USB, תופסת שטח גדול

שורה תחתונה: מדפסת עממית ומשתלמת

 

מפרט טכני

סוג: משולבת - מדפסת צבעונית, פקס, מכונת צילום, סורק
רשת אלחוטית: יש, כרטיס מובנה

רזולוציה: עד 6000X1200dpi

מגירת נייר: ל- 100 דפים
מהירות הדפסה: 3 עמודי צבע לדקה, 11 עמודי טקסט לדקה

 

לכל סקירות המדפסות

 

פתחתם כבר תיבה במייל של המדינה?

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות אתר טיגו
זולה ונוחה. MFC-255CW
באדיבות אתר טיגו
tigo.co.il
מומלצים