שתף קטע נבחר

האח הגדול בגבעתיים: נתפסו מגלגלים ג'וינט בגן

מצלמות שהוצבו ברחבי העיר קלטו צעירים שנערכו לעשן חשיש באישון ליל. חמש דקות אחר כך ועוד לפני העישון, הגיעו למקום שוטר וסייר עירוני. ראש העיר ל-ynet: "טועה מי שחושב לבוא עם סמים ואלכוהול לגנים"

יצאתם לגינה ציבורית בגבעתיים? חייכו למצלמה. מגורים ליד גינה ציבורית עשויים להיות מטרד של ממש לשכנים, ובכמה רשויות החליטו לטפל בעניין ברצינות. מצלמות אבטחה עירוניות קלטו בשבוע שעבר ארבעה צעירים מגלגלים ג'וינט חשיש בגן ציבורי בגבעתיים, ועוד לפני שהספיקו להתחיל לעשן, הגיעו למקום שוטר וסייר של העירייה, ועיכבו אותם לחקירה.  

 

האירוע התרחש בלילה שבין שלישי לרביעי האחרון. מעט אחרי חצות, הבחין עובד במוקד העירוני של גבעתיים בשני צעירים ושתי צעירות בשנות העשרים לחייהם, כשהחלו להיערך לעישון הסם על ספסל בפתח גן העלייה השנייה.

 

המוקדן הזעיק למקום ניידת שיטור משולבת, וכאשר הבחינו בה הצעירים - מיהרו להסתיר את כלי העישון עוד טרם הספיקו להתחיל בבילוי המפוקפק. חמש דקות בלבד לאחר שתועדו במעשים, נבדקו הצעירים על ידי השוטר והסייר שעיכבו אותם לחקירה בתחנת המשטרה שבעיר.

 

בעקבות האירוע, הביעו בעיריית גבעתיים סיפוק רב מהצלחתם לרשת את העיר במצלמות אבטחה, פרויקט שנמשך זה שנה וחצי. עד כה הותקנו 11 מצלמות במקומות ציבוריים שונים, ובהם גנים ופארקים עירוניים. בעירייה מקווים כי כבר בהמשך השנה יצטרפו לרשימת האתרים המתועדים עוד 15 מקומות ציבוריים שבהם יוצבו מצלמות.

 

המצלמה שהובילה לתפיסת הצעירים בגבעתיים צוידה ביכולת להאיר אזורים חשוכים ולמקד את התמונה על דמויות חשודות, מבלי שמי מהן תוכל להבחין בכך.

 

מנתוני העירייה עולה כי בשנה שעברה נרשמה ירידה של 30 אחוזים בהיקף הפשיעה בעיר, בהשוואה לשנת 2008. ראש עיריית גבעתיים, ראובן בן שחר, אמר ל-ynet כי פרויקט רישות העיר במצלמות הוכיח עצמו שוב ושוב שוב בשמירה על ביטחון התושבים. "מי שחושב שהוא יבוא לגינה ציבורית בגבעתיים עם אלכוהול או סמים ויסכן את ביטחון הציבור טועה טעות חמורה. לא מדובר באח גדול או באחות קטנה, אלא בחובתנו לוודא שגינות ציבוריות בגבעתיים תהיינה בטוחות. מבחינתי, מדובר בנושא ערכי מהמעלה הראשונה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לא בגבעתיים (אילוסטרציה)
צילום: AFP
מומלצים