שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הפגמים של טויוטה - תביעות ותהיות

  מחוז בדרום קליפורניה הגיש תביעה נגד טויוטה-ארה"ב, בטענה כי סיכנה את הציבור בכך שהעלימה מידע על פגמים בטיחותיים. במקביל, אמינות הנהג באירוע הדוושה התקועה בפריוס, מוטלת לפתע בספק

  משבר דוושות התאוצה של טויוטה ממשיך לייצר כותרות. והפעם: תביעה משפטית ואמינות בספק. אי אפשר שלא להכיר את משבר תקלות הבטיחות, אותו עוברת יצרנית הרכב טויוטה בחודשים האחרונים. לא רק שהיצרנית פרסמה מספר קריאות ענק לתיקון כ-8.5 מיליון כלי רכב מתוצרתה, היא גם נחקרת בקונגרס על העלמת ראיות, זוכה לאין ספור אזכורים שליליים בכלי התקשורת, הפכה מושא לבדיחות ועוד. וכצפוי, כעת מעורבים גם בתי משפט.

   

   

  לא גלוי?

  אגף המשפטים של מחוז אורנג', דרום קליפורניה ארה"ב, הגיש ביום ו' האחרון (12 במרץ) תביעה כנגד זרוע המכירות של טויוטה ארה"ב, כך מסרה סוכנות הידיעות רויטרס. התביעה הנה בגין הטעייה מכוונת באמצעות הסתרת ראיות, בדבר פגמים מסוכנים בכלי רכב, מעין הטעייה עסקית מכוונת, כפי שהסביר התובע המחוזי של אורנג'. "במשך כמה עשורים מוכרת טויוטה בזכות מוניטין הבטיחות והאמינות שלה, וידעה כי צרכנים רוכשים את תוצרתה בזכות מוניטין זה.

   

  "עם זאת בחרה להסתיר את קיומן וטבען של תקלות אלו", נכתב במסמך התביעה שהוגש. "התביעה מבקשת למנוע מטויוטה מלהמשיך ולסכן את הציבור דרך מכירה של כלי רכב פגומים, והטעיה עסקית מכוונת", נכתב. דובר טויוטה מסר כי לחברה אין תגובה מיידית בנושא זה.

   

  לא אמין?

  ובמקביל, לאחר שהידיעה אודות נהג הפריוס שניצל רק הודות לתושייתו של שוטר אמיץ התפרסמה בכל העולם, עולות לפתע תהיות בנוגע לאמינות הנהג. מדובר באירוע בו נתקעה לכאורה דוושת המצערת בטויוטה פריוס. כתוצאה מכך החל הרכב להאיץ מבלי שלנהג תהיה אפשרות לבלום אותו. רק לאחר שהתקשר הנהג לשירותי החירום, ושוטר בניידת הנחה אותו כיצד לפעול, הצליח לעצור.

   

  כעת מסתבר כי הגוף המפקח על הוועדה הממשלתית שבוחנת את האירוע, בודק שוב את אמינות האירוע. כך מדווחת סוכנות הידיעות AP. "זה לא נראה אפשרי, לא אלקטרונית ומכאנית,כי דוושת התאוצה שלו "נדבקה" לרצפה, וכי הוא לא הצליח לעצור למרות שלחץ עד לסוף מהלך דוושת הבלם בו זמנית", צוין במסמך. את תגובתו של הנהג לא היה ניתן להשיג, עם זאת אשתו מסרה כי הוא דבק בגרסתו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  דוושת התאוצה נתקעת?
  צילום: AFP
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים