שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "שיכחת הקלון": תוקנה הרשעתו של ד"ר פיגר
  השופטת רחל גרינברג קבעה כי במעשיו של האונקולוג יש קלון - לאחר שלפני שבועיים לא התייחסה לנושא בגזר הדין. לדברי השופטת, היא לא שכחה את סוגיית הקלון - אלא אמרה כי תתייחס אליו בישיבה היום. ד"ר פיגר הודיע שיערער

  לעולם לא מאוחר לקלון? שבועיים לאחר שנידון לשישה חודשי עבודות שירות בגין עבירות של קבלת שוחד, עושק והפרת אמונים, קבעה הבוקר (יום ב') שופטת בית משפט השלום בתל אביב, רחל גרינברג, כי בעבירות בהן הורשע ד"ר אריה פיגר, האונקולוג הבכיר וסגן מנהל מחלקה בבית החולים איכילוב בתל אביב - יש קלון.

   

  משמעות הדבר היא, כי ד"ר פיגר עשוי לאבד את רישיון הרופא שלו ולהיות מסולק מבית החולים איכילוב. השופטת הזכירה כי לפי החוק, ההחלטה בעניין זה נתונה כעת בידי שר הבריאות או בידי בית הדין למשמעת של הרשויות המקומיות, היות שהנאשם נחשב לעובד עיריית תל-אביב.

   

  סנגורו של ד"ר פיגר, עו"ד נבות תל-צור, הסביר בשיחה עם ynet כי סוגיית הקלון תובא במקשה אחת בערעור, שצפויה ההגנה להגיש נגד עצם ההרשעה. "מטבע הדברים, מרגע שניתנה הכרעת דין קשה בעניינו, ההחלטה המשלימה היתה צפויה. הוא הודיע שבכוונתו לערער על ההרשעה, ערעור שיכלול גם את סוגיית הקלון. הוא מאוד רוצה לחזור ולשרת את החולים הקשים במחלקה בה עבד", אמר הסנגור.

   

  בהחלטתה הבוקר, נימקה השופטת גרינברג את הטלת הקלון: "המעשים בהם הורשע הנאשם, אונקולוג מומחה בעל שם בתחום הרפואי בו התמחה, מתאפיינים בניצול כספי ציני ומרושע של חולי הסרטן ובני משפחותיהם מתוך רדיפת בצע. תפקידו הבכיר של הנאשם בבית החולים, הקנה לו כוח בו השתמש לרעה בצורה נלוזה להשגת מטרותיו".

   

  השופטת: היתה טעות, לא שיכחה

  השופטת התייחסה עוד בהחלטתה לפרסומים, כי לכאורה "שכחה" להתייחס לסוגיית הקלון בהקראת גזר הדין לפני שבועיים: "בסיום הקראת גזר הדין הודעתי לצדדים ביוזמתי, ולא כמצוטט על ידי ההגנה באחת הכתבות, כי מחמת טעות לא התייחסתי בגזר הדין לבקשת התביעה לקבוע כי יש קלון בעבירות ואתן את החלטתי בסוגיה היום. לא נעלמה ממני בקשת התביעה לקביעת קלון ובשל טעות שבהשמטה לא התייחסתי לנושא בגזר הדין".

   

  בשל אותה טעות, טענה ההגנה כי השופטת לא מוסמכת אפוא להתייחס
  לסוגיית הקלון, טענה שנדחתה על ידי השופטת: "לא מצאתי כי 'המהומה התקשורתית' כלשון ההגנה מצדיקה בקשתה להימנע מסוגיית הקלון".

   

  נציגי הפרקליטות הודיעו בדיון, כי הם מבקשים לעכב את ביצוע העונש - מפני שהם מתכוונים להגיש ערעור על קולת העונש. ד"ר פיגר היה אמור להתחיל את ריצוי עונשו בשבוע הבא. השופטת קיבלה את בקשת ההגנה ועיכבה את תחילת עבודות השירות עד לסוף חודש אפריל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים