שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  לירן טל כמשל
  למרות שרימה את רשת ג' והפסיד במשפט, קשה שלא להבין את לירן טל והתסכול שחש. שלוש שנים אחרי, למרות פריחת המוזיקה המזרחית, גם כוכבים כמו מושיק עפיה וקובי פרץ עדיין לא פורצים את מחסום הפלייליסט של התחנות הארציות. דעה
  בדחייתו את תביעתו של הזמר לירן טל, צדק היום (ג') בית משפט השלום בתל אביב בדבר אחד: טל אכן רימה את רשת ג' בשנת 2007, והשתמש בזהות בדויה כדי לנסות להיכנס לרשימת ההשמעה של התחנה. אבל האמת, קשה להישאר אדיש לתחושת התסכול שחש, בעיקר לנוכח העובדה שבאמתחתו היה להיט מעולה, כזה שלא היתה כל סיבה שלא יעבור את ועדת השיפוט של התחנה.

   

  שלוש שנים אחרי שהוגשה התביעה, המוזיקה המזרחית נהנית לכאורה מפריחה חסרת תקדים. לכן נשאלת השאלה, האם גם היום היה צריך טל לעשות מעשה נואש כזה על מנת לזכות להתייחסות מצד תחנות הרדיו המובילות בארץ.

   

  התשובה לצערי, כן. עדיין, באביב 2010, בעוד קובי פרץ ממלא את היכל נוקיה, עדיין חלק גדול משיריו לא מושמע בתחנות כמו גלגלצ ורשת ג'. גם אמנים מפורסמים אחרים, כמו מושיק עפיה, איציק קלה, יואב יצחק וזהבה בן, הביעו ייאוש מהתחנות הללו: עפיה, למשל, כבר הצהיר שיפסיק לשלוח אליהם חומרים.

   

  גם אם עורכי המוזיקה בתחנות האלה יקדישו חמש דקות להקשיב לשירים החדשים של כוכבי העל האלה, הרי שאמנים ידועים פחות כמו אור כהן, שהוציא השנה להיט מצליח ("כוכבים של אהבה") ואופיר כהן, שרק בקיץ שחלף כבש את כל תחנות הרדיו האזוריות עם הלהיט "חום גופי עולה", עדיין לא זוכים שם להשמעות.

   

  לשאת את השם בגאווה

  במציאות של היום, כל שיר שמירי מסיקה ועברי לידר יוציאו, לדוגמה, יתקבל בחיבוק אוטומטי. לא כך עם האמנים שהוזכרו לעיל. הדרך של המוזיקה המזרחית עוד ארוכה וכתב התביעה של טל חשף כמה סימני שאלה קשים בהתנהלות רשת ג' בוועדת הפלייליסט שלה. נקודות הראויות לדיון רציני, כולל העובדה שוועדה אחת פסלה את השיר, בעוד ועדה אחרת של אותה תחנה קיבלה אותו.

   

  רק דבר אחד ברור: אסור לאמן מזרחי להסתיר את זהותו ולשנות את שמו (במקרה הזה, לשם אשכנזי-לכאורה בשם שרון קינן) כדי לנסות להיכנס לתחנות אלו. עליו לשאת את שמו בגאווה ולדעת שאין שום סיבה שיתבייש בעשייתו המוזיקלית, כי בקיץ 2010 גם אם רשת ג' תדלג עליו, יש מספיק פלטפורמות אחרות בהם יוכל להיות מושמע.

   

  רק על דבר אחד הוא חייב להקפיד: להוציא שירים מעולים ולא חלטורות, כדי שלהבא אף אחד לא יעז לדלג עליו, כי ידעו שכמו שהוא מזרחי, כך הוא גם איכותי.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "לירן טל כמשל"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  7 לילות
  מומלצים