שתף קטע נבחר

ניגריה: מוסלמים כרתו את לשונותיהם של נוצרים

עדי ראייה סיפרו כי חברי כנופייה שפשטה על כפר נוצרי באמצע הלילה רצחה 12 תושבים, רובם נשים. לשונותיהם נכרתו מפיהם

אחרי סדרת אירועים אלימים שבהם נהרגו מאות בני אדם במרכז ניגריה, הגיעה הלילה (ד') קבוצת גברים חמושים במצ'טות לכפר נוצרי, רצחו 12 בני אדם והוציאו את לשונותיהם של רוב הקורבנות. התקיפה בכפר באיי היתה בעלת אופי דומה לרציחות ההמוניות בכפרים נוצריים סמוכים בשבוע שעבר.

 

הרוצחים הגיעו לכפר באישון לילה, הציתו בתים וירו באוויר בניסיון להוציא את התושבים המפוחדים מבתיהם. עד ראייה סיפר

כי כמה עשרות בני אדם הצליחו להימלט ולהסתתר בצמחיה שמסביב לכפר. התושבים אמרו כי התוקפים דיברו ביניהם בשפת הפוּלאני - שפתם של הרועים המוסלמים החיים באזור ואחראים גם לרציחות האחרונות.

 

ראש הקהילה הפולאנית, סאלה ביארי, הכחיש שחברי הקהילה לקחו חלק ברציחות וטען כי הם סבלו מהתנכלויות דומות בתקופה האחרונה. מנהל ארגון נוצרי במחוז סיפר כי בין ההרוגים באירועי הלילה שבע נשים, ארבעה ילדים וגבר. שישה בני אדם נוספים נפצעו, ו-15 בתים נשרפו כליל.


קבר אחים ליד ג'וס. היסטוריה ארוכה של אלימות (צילום: AP)

 

תושבים בכפר העידו כי התוקפים הסירו את לשונותיהם של הקורבנות, אולם לא ברור אם לקחו אותן עמם. הוצאת חלקי גוף מנרצחים היא מנהג ידוע בניגריה, והרוצחים נוהגים לעשות בהם שימוש בטקסים דתיים ומיסטיים. כעת החשש הוא שהדיווחים בתקשורת אודות הרציחות המזעזעות יובילו לנקמה מצד הנוצרים.

 

בשבוע שעבר הודיעה משטרת ניגריה כי 49 פולאנים יועמדו לדין בגין הטבח שאירע לפני כשבועיים, שבו נהרגו לפחות 500 בני אדם בשלושה כפרים הסמוכים לעיר ג'וס.

נוצרים שהצליחו להימלט סיפרו כי בני הפולאני פלשו לכפריהם בשעת לילה ופתחו ביריות באוויר על-מנת להוציא את התושבים מבתיהם. כשיצאו הגברים, הנשים והילדים, הם נדקרו למוות בחרבות ומצ'טות. אחרים נשרפו חיים לאחר שבקתות הקש שלהם הוצתו.

 

ג'וס, בירת מדינת המחוז פלטו, סובלת מהיסטוריה ארוכה של אלימות על רקע דתי ואתני. במהומות שפרצו בספטמבר 2001 נהרגו יותר מ-1,000 בני אדם. עימותים בין הנוצרים למוסלמים פרצו שוב ב-2004 וגרמו להריגתם של כ-700 תושבים. בתקרית נוספת שנרשמה בעיר ב-2008 נהרגו כ-300 איש, והאלימות שבה לרחובות רק לפני חודשיים, כאשר יותר מ-400 בני אדם נהרגו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פצוע בעימותים בשבוע שעבר
צילום: AP
מומלצים