שתף קטע נבחר

מאמץ לאתר קרובי התאילנדי שנהרג: יזכו לקצבה

הביטוח הלאומי ידאג להטסת גופתו של העובד שנהרג מפגיעת רקטה בנתיב העשרה למולדתו. בארגון "קו לעובד" דיווחו כי עובדים זרים המועסקים באזורים מסוכנים אינם יכולים לעזוב

שעות לאחר האירוע, פועלות הערב (יום ה') הרשויות לברר את פרטי זהותו של העובד מתאילנד שנהרג לפני הצהריים בהתפוצצות רקטת קסאם בחממות נתיב העשרה. לאחר שהנושא יוסדר בין משרד הביטחון לבין המוסד לביטוח לאומי, תזכה משפחתו של ההרוג לקבלת קצבת נפגעי איבה.

 

ל-ynet נודע כי שגרירות תאילנד בישראל העבירה במהלך היום בקשה לרשויות בבנגקוק ליצור קשר עם בני משפחתו של ההרוג, שמתגוררים בכפר קטן בצפון מזרח המדינה. עם איתורם, ייטפל הביטוח הלאומי גם בקבורת העובד או בהעברת גופתו בחזרה למולדתו.

 

סכום הקצבה המשולמת לאלמנה ששכלה את בעלה באירוע טרור עומד על 5,000 שקלים בחודש, סכום זהה לשני הוריו יחד, ו-1,200 שקלים לכל אחד מילדיו. נוסף על אלה ובהתאם למדיניות שנקבעה באשר לכל נפגע איבה אחר המתגורר בישראל, תהיה משפחתו זכאית להטבות נוספות מהביטוח הלאומי - ובהן טיפולים רפואיים ופסיכולוגים, תוכנית שיקום ועוד.

 

עובדים זרים המועסקים באזורים שהוגדרו מסוכנים אינם יכולים לעזוב לטובת עבודה במקומות אחרים, זאת מכיוון שבאישור כניסתם לישראל הם הוצמדו למעסיקיהם.

 

רכז הטיפול בעובדים תאילנדים בארגון "קו לעובד", תום מהגר, אמר כי "למרות שהעובדים מודעים לסכנת החיים הכרוכה בעבודה באותם אזורים, הם חוששים לעזוב למקומות בטוחים יותר. כל עוד דמי התיווך אותם משלמים העובדים עומדים על יותר מ-8,000 דולרים בממוצע שמשעבדים אותם למקום העבודה, נמנעת מהם האפשרות לקום ולעזוב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גופת העובד התאילנדי
צילום: AFP
מומלצים