שתף קטע נבחר

תל-אביב: הגרר סיכן חיים, מי שהעיר אוים בדו"ח

מדיניות האכיפה הנוקשה של העירייה בכל הקשור לעבירות חנייה מוכרת לכל, אבל ההחלטה לגרור מכוניות למרות סכנה ברורה לחיי אדם שברה אולי שיא חדש. "הרחובות היו עמוסים, רק במזל זה לא נגמר באסון", סיפר עד ראייה להתרחשויות

תושבי תל אביב ואחרים שנוהגים לפקוד את העיר מכירים היטב את בעיית החנייה הקשה בה, כמו גם את מדיניות האכיפה הנוקשה של העירייה. אבל האירוע שבו נראה היה כי בעירייה מתעקשים לגרור מכוניות מחנייה אסורה גם במחיר סיכון ממשי של חיי אדם, הצליח להפתיע גם את הוותיקים שבתושבי העיר.

 

"אני מתגורר בשדרות בן גוריון. רכב חנה בחניית נכים והגיע גרר של העירייה כדי לפנות אותו, דבר לגיטימי לחלוטין", סיפר אתמול (יום ה') ל-ynet חנוך מינץ, אחד מעדי הראייה לאירוע. "לפתע הבחנתי כי המכונית שהעמיסו על משטח הגרר הייתה רעועה. חלק מן הגלגלים נותרו באוויר ואחרים נאחזו ממש בקצות המשאית".


בין שמיים לארץ. הגרר ועליו המכונית נוסע ברחובות העיר (צילום: שימי לב)

 

מינץ, שהעיד על עצמו כאזרח שומר חוק ומשלם מסים, ביקש למנוע אסון ופנה אל פקח העירייה בבקשה להפנות את תשומת לבו למצב. "בדיוק יצאתי עם המכונית שלי, אז פניתי אליו בנימוס ואמרתי לו: 'המשאית תלויה באוויר, זו סכנה גמורה. תסדר אותה'. הוא ענה לי בחוצפה שהוא לא רוצה ושזה לא ענייני, המשכתי להתעקש והוא הוציא מצלמה, צילם אותי והמשיך בנסיעתו".

 

אבל כעבור זמן קצר בלבד, הצטלבו שוב דרכיהם של מינץ והפקח. "נסעתי לכיוון הים ואז ראיתי אותו שוב בדרך. חיפשתי חנייה וראיתי אותו מתקרב, כשהמכונית כבר הייתה על סף נפילה מהמשאית. הוא נסע לצד הטיילת שהייתה עמוסה בני אדם, והאסון הלך והפך להיות מוחשי יותר ויותר".


מרחק נגיעה מאסון. הגרר נוסע תחת כיכר אתרים (צילום: שימי לב)

 

אלא שהפעם הצליח האזרח לעורר עוד יותר את חמתו של הפקח, וזה כיוון נגדו בתגובה את ה"נשק" העירוני המוכר. "עצרתי על המדרכה וביקשתי ממנו שוב לייצב את המכונית תוך שאני מזהיר אותו שעלול להתרחש אסון. הוא אמר: 'אל תבלבל לי את המוח', קפץ מהמשאית והחל לכתוב את פרטי הרכב שלי. הוא הסביר שהוא רושם לי דו"ח חניה על המדרכה, פשוט מתוך רצון לנקום בי".

 

לחילופי הדברים בין השניים היה עד גם שימי לב, שנחרד גם הוא לנוכח הסכנה מנפילת המכונית הנגררת. "הפקח הוציא טופס ורשם לו כנראה דו"ח, אז נסענו אחרי הגרר וצילמתי את הסכנה הזו. הרכב הוצב על המשאית פשוט באופן רשלני וממש נאחז רק בקצוות הרכב. לא התקרבנו אליו מחשש שהמכונית תיפול עלינו. רציתי לעקוף ולומר לו משהו אבל המצב היה ממש מפחיד, זה נראה כאילו שהמכונית תיפול משם בכל רגע".

 

מעיריית תל אביב יפו נמסר בתגובה כי "הטענות באשר להתנהלות הפקח ייבדקו על ידי העירייה. האחריות על אופן גרירת כלי רכב מוטלת על חברת 'אתרים ירוקים', המועסקת כקבלן שירותים. הנושא הועבר לקבלת התייחסות ממנה, ובהתאם לה תפעל העירייה מול מנהלי החברה".

 

ב"אתרים ירוקים" הודו כי "אכן היה מקום להוריד את 'מזלג' הגרר עוד יותר למטה, אך ההובלה הייתה בטיחותית".

 

למרות הדברים, התקשה לב להסתיר את הכעס הרב שעורר בו האירוע. "הוא סיכן את החיים של כל עוברי האורח והנוסעים, כשהרחובות היו עמוסים ורק במזל גדול זה לא נגמר באסון. זה אמור להיות איש איכפת חוק. יש תקנים לגרירת מכוניות והוא צפצף עליהם ועל חיי הציבור".


פורסם לראשונה 18/03/2010 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חנוך מינץ. זכה לאיומים מהפקח
מומלצים