שתף קטע נבחר

העתיק תמונות עירום ממחשבי נשים - ולא ייכלא

במסגרת הסדר טיעון נגזרו על האקר מבאר יעקב 6 חודשי עבודות שירות, לאחר שהודה כי איים על צעירה שיפרסם את התמונות אם לא תשלח לו תמונות נוספות. השופט כתב כי אלמלא ההסדר היה ראוי להטיל עליו מאסר בפועל

האם העונש הקל ירתיע האקרים נוספים? בית משפט השלום בתל-אביב גזר היום (ה') חצי שנה של עבודות שירות על גבר שהודה כי פרץ לתיבות דואר אלקטרוני של נשים וגנב מהן תמונות עירום שלהן. 

 

במסגרת הסדר טיעון הודה האיש, תושב באר-יעקב בן 34, בתשעה מקרים של פריצה למחשבים והעתקת תכנים אישיים מחשבונות של נשים באתרים פייסבוק ומקושרים ללא ידיעתן. זאת, לאחר שבכתב האישום המקורי הוא הואשם בלא פחות מ-30 פריצות.

 

בנוסף, הודה הנאשם כי העתיק 37 תמונות מתיבת הדואר של צעירה בת 21, בהן היא מתועדת בין השאר מקיימת יחסי מין. לאחר מכן הוא פנה אליה, באמצעות המייל כמובן, ואיים שאם לא תשלח לו תמונות עירום נוספות שלה, הוא יפרסם ברבים את התמונות שגנב.

 

במסגרת הסדר הטיעון הואשם האיש, שאותו ייצג עו"ד רובי שרעבי, באיומים, חדירה לחומר מחשב ופגיעה בפרטיות.  מלבד המקרים האלה, חוקרי המשטרה הופתעו לגלות במחשבו האישי סרטון שבו תיעד את שותפתו לדירה ללא ידיעתה בעת שהיא מתקלחת, בעת שנפשו יחד בצימר בצפון.

 

למרות שקיבל בסופו של דבר את הסדר הטיעון, ציין השופט דניאל בארי בהחלטתו כי "אלמלא ההסדר, היה ראוי לטעון לעונש של מאסר מאחורי סורג ובריח, שכן מדובר בעבירות ברמת חומרה גבוהה,

ויש לשים את הדגש על שיקול ההרתעה על-ידי הטלת עונשים כואבים בדמות מאסר בפועל.

 

העבריינים הפוטנציאלים הם לרוב - בדומה לנאשם - צעירים, נורמטיביים בעלי כישורים שכליים מעל לממוצע. עבריינות מחשבים היא עבריינות פלילית לכל דבר". השופט הוסיף כי בעקבות החקירה נגדו, הוא פוטר מעבודתו כקב"ט במוסד ציבורי גדול ורגיש במרכז הארץ שבו הועסק עד למקרה.בנוסף גזר עליו השופט קנס של 4000 שקלים, ופיצוי בסך 16 אלף שקלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חדר לפייסבוק של הנשים (אילוסטרציה)
צילום: סי די בנק
עו"ד שרעבי
מומלצים