שתף קטע נבחר

מתכנני פיגוע בבית כנסת: נפלנו קורבן למזימה

הנאשמים בתכנון פיגוע בבית כנסת ומרכז יהודי בניו יורק, טוענים כי לא היו מבצעים "כל עבירה" ללא הכוונה מצד ה-FBI. "כולם יודעים שהסיפור הזה הוא המצאה, הם לא עשו כלום"

ארבעה הנאשמים בניסיון לבצע פיגוע בבית כנסת ובמרכז יהודי ברובע ברונקס ניו-יורק לפני כשנה, טוענים כי נפלו קורבן למזימה של הבולשת הפדרלית ודורשים לבטל את משפטם. הארבעה, שלושה תושבי ארה"ב ומהגר מהאיטי, טוענים כי מודיע של ה-FBI הוא שבחר את יעדי הפיגוע, וסיפק להם מפות וכלי נשק.

 

נציגי ההגנה הגישו היום (ו') תביעה לבטל את המשפט, בטענה כי מרשיהם לא היו מבצעים כל עבירה, אלמלא אותו מודיע היה מגייס אותם לפעילות טרור. עורכי דינם אמרו כי הארבעה התפתו לשתף פעולה עם המודיע, והוא זה שמימן את פעולותיהם וסיפק להם הכוונה.

 

"המדינה יודעת היטב שכל הסיפור התחיל בהמצאה, ושהנאשמים לא חיפשו כלי נשק ומטרות בכוחות עצמם", נכתב. דובר בית המשפט הפדרלי בניו-יורק, הרב חדד, אמר כי המדינה תשיב לטענות בחודש הבא. לפי שעה, לא ברור אם האישומים יישארו כפי שהיו במקור. 

 

שלושת האמריקנים ג'יימס קרומיטי (55), אונטה ויליאמס (32) ודיוויד ויליאמס (28), והמהגר מהאיטי לאגר פיין - נעצרו בחודש מאי שעבר לאחר שהניחו מטען חבלה מדומה מחוץ לבית הכנסת ריברדייל, ושני מטעני-דמה נוספים מחוץ למרכז תרבות יהודי ברובע הברונקס.

 

הם נאשמים בקשירת קשר לשימוש בנשק להשמדה המונית וקשירת קשר להשגת נשק נגד מטוסים,

 אך כופרים בכל האישומים. אם יורשעו בכל העבירות המיוחסות להם, הם צפויים לבלות את שארית חייהם בכלא.

 

לאחר מעצרם, הודיעה המשטרה כי החשודים היו נתונים למעקב במשך שנה שלמה. גורמים משפטיים מסרו כי הנאשמים תכננו לפוצץ מכונית עמוסה בחומר נפץ כימי כדי להרוס את בית הכנסת ואת המרכז היהודי. הם גם תכננו לירות טילי קרקע-אוויר מונחים מדגם סטינגר לעבר מטוסים בבסיס המשמר האווירי בניוברג, כ-112 קילומטרים צפונית לעיר ניו יורק. ה-FBI ושירותי הביטחון עקבו אחר החשודים וסיפקו להם כלי נשק ומטרות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחד הנאשמים לאחר מעצרו (ארכיון)
צילום: AP
שוטרים מחוץ למרכז היהודי בניו יורק (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים