שתף קטע נבחר

נחתך שכר הבכירים בחברות שחולצו בארה"ב

קנת' פיינברג, צאר השכר של ממשל אובמה, הוריד ב-15% את השכר לבעלי השכר הגבוה ב-5 חברות שעדיין תלויות בכספי החילוץ. 84% מהעובדים לא ערקו לחברה אחרת

צאר השכר של ממשל אובמה קנת' פיינברג, שוב חתך את השכר בחמש חברות שעדיין תלויות בכספי החילוץ הפדרליים וטען שאין בכך כדי להבריח עובדים מוכשרים מאותן חברות. החברות הן AIG, GM, GMAC, קרייזלר וקרייזלר פייננשל.

 

 

פיינברג, עורך דין מוושינגטון שמונה בשנה שעברה לפקח על חברות שקיבלו כספים ממשלמי המסים, חתך השנה את שכר העובדים בעלי השכר הגבוה ביותר ב-15% בהשוואה ל-2009. השכר במזומן נחתך ב-33% בממוצע לדברי משרד האוצר.

 

משרד האוצר שבו ממוקם משרדו של פיינברג, דיווח כי קרוב ל-84% מבעלי השכר הגבוה תחת שיפוטו של צאר השכר עדיין עובדים באותן חברות למרות הורדות השכר. "עובדים באותן חמש חברות לא עוזבים אותן כדי לעבור לחברות אחרות", אמר פיינברג בתדרוך לעיתונאים. "יש מספר גבוה מאוד של עובדים הנאמנים למקום עבודתם".

 

משרד האוצר נאחז בנתונים כראיה לכך שפיינברג נותן ביטוי מעשי לביקורת הציבורית על החברות שקיבלו כספים ממשלמי המסים ובו בזמן מצליח למנוע בריחה מאותן חברות.

 

פיינברג ממונה על קביעת חבילות השכר עבור 25 בעלי השכר הגבוה בחמש חברות שקיבלו סיוע יוצא דופן במסגרת תכנית ה-TARP ועדיין לא החזירו את הכסף.

 

בשבוע שעבר נעצר הגנב הראשון מכספי ה-TARP: צ'רלס אנטונוצ'י יזם עסקת הלוואות סיבובית בהיקף של 6.5 מיליון דולר כדי להטעות את ה-FDIC, הרשות לביטוח פקדונות.


פורסם לראשונה 23/03/2010 22:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים