שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בדקנו: Casio EX - H10 - מצלמה קומפקטית

  קסיו EX-H10 היא מצלמה קומפקטית עם זום גדול ואיכותי, המציעה מגוון טכנולוגיות, חיי סוללה טובים ותמונות איכותיות

  מצלמת הקסיו EX-H10 היא בעלת נתוני פתיחה מבטיחים כמו: זוית צילום רחבה המקבילה ל- 24 מ"מ, זום אופטי 10x מרשים, רזולוצית 12 מגה פיקסל, מסך בגודל 3 אינץ' ואפשרות צילום קטעי וידאו ברזולוצית HD.

   

  בקסיו מצהירים שדגם זה מסוגל לצלם 1000 תמונות בטעינת סוללה אחת. אם נתון זה מדויק, מדובר בחיי סוללה מרשימים ביותר.

   

  עיצוב ומבנה

  ה-EX-H10 משווקת בשלושה צבעים: ורוד, שחור ואפור. בדגם האפור, אותו בדקנו, משולב גוון חום מטאלי לאורך הצד השמאלי והחלק העליון של המצלמה, המקנה לה מראה צעיר ומעוצב. את מרבית חלקה האחורי של המצלמה תופס מסך 3 אינץ' גדול למדי, והמאפיין המרכזי בחלקה הקידמי הוא טבעת הזום.

   

  יחסית למצלמות קומפקטיות מדובר במצלמה מעט גדולה, אך בהתחשב בזום ה- 10x הגדול. מימדי המצלמה הם רוחב: 102.5 מ"מ, גובה: 62 מ"מ ועומק: 24.3 מ"מ, די קומפקטים. היא תכנס בקלות לתיק או לכיס המכנס, בתנאי שהוא לא צמוד מידי. משקלה 164 גרם ללא סוללה, מעט כבד ביחס למצלמות קומפקטיות אחרות, אך היא עדיין קלה מספיק לצילום ביד אחת, ומשקלה מקנה לה יציבות ואחיזה נוחה.

   

  למרות שהמצלמה עשויה ברובה פלסטיק קשיח, המבנה שלה עושה רושם טוב, והגימור נראה איכותי. מקדימה, בצד ימין, נמצאת בליטת גריפ המסייעת למניעת החלקת המצלמה מהיד.

   

  הטענה היחידה שיש לנו בקשר למבנה היא, שכפתור ה- MENU וכפתור הצגת התמונות לא נוחים במיוחד ללחיצה, בגלל הקירבה לטבעת הניווט.

    

   

  פונקציות, ממשק ותפעול

  קסיו שילבו במצלמה שלל מנגנונים לשיפור איכות התמונה וקלות השימוש כמו: מנגנון זיהוי פנים הממקד את פני המצולמים בתמונה, מצב איפור – המחליק ומעלים כתמי עור וקמטים, מצב תמונה דינמית המאפשר לחתוך חלק מתמונה ולשלב אותה בתמונה נוספת, תכונת ה- Multi-motion function המאפשרת לצלם רצף תנועות, כמו קפיצה מתחילתה עד סופה, ולהציגן בתמונה אחת ועוד.

   

  בחלקה העליון של המצלמה תוכלו למצוא את לחצן הצילום המוקף בטבעת הזום, את כפתור ההדלקה והכיבוי ושני כפתורי מצב צילום המפעילים אחד פונקציית צילום הנוף והשני מצב איפור.

   

  בגב המצלמה נמצאים (מלמעלה למטה) כפתור מעבר לצילום וידאו, כפתור מעבר לצילום תמונות, כפתור הצגת תמונות וקטעי וידאו שצולמו, טבעת הניווט המשמשת גם לתצוגת והסתרת פרטי התמונה, מחיקת תמונות ובחירת מצב פלאש.

   

  הכפתור הבא הוא ה- MENU המאפשר מעבר לתפריטים, והכפתור האחרון עם הכיתוב BS שפירושו Best Shot, המאפשר בחירה מ- 36 מצבי צילום מובנים כמו צילום לילי, חיות, זיקוקים, אוכל, טקסט ועוד. קיימת גם אפשרות, שהמצלמה תבחר את המצב האופטימלי לתנאי הצילום באופן אוטומטי. 

   

  הניווט במצלמה נוח ואינטואיטיבי, וכיתוב התפריטים גדול וברור. אלו שירצו להכיר את המצלמה בצורה מעמיקה יותר ימצאו באתר של Casio מדריך שימוש מצוין ומקיף (באנגלית).

   

  מסך

  למצלמה מסך LCD בגודל 3 אינץ' עם רזולוציה של 230,400 פיקסלים, הגבוהה במעט מהרזולוציה הסטנדרטית במצלמות קומפקטיות של 230,000 פיקסלים. הצפייה במסך טובה מאוד גם בזוויות חדות, אך הוא רגיש מאוד להשתקפות אור, ומול שמש ישירה כמעט ואי אפשר לראות את אובייקט הצילום.

   

  אפשר לבחור אחד מ- 6 מצבים להבהרת המסך והתאמתו לתנאי תאורה שונים.

   

  זמני תגובה

  • מרגע הדלקת המצלמה ועד האפשרות לצלם תמונה ראשונה מדדנו זמן מהיר של 2 שניות.
  • מרווח הזמן בין צילום לבין האפשרות לצלם תמונה נוספת: עם פלאש מדדנו 3.5 שניות, וללא פלאש 3 שניות, זמן סביר בהחלט.
  • Shutter lag -הזמן העובר בין הלחיצה ועד שהמצלמה שומרת את התמונה הוא 0.4שניות, עם פוקוס מקדים- די מהיר לקטגוריה.

   

  איכות תמונה

  הקסיו EX-H10 מפיקה צבעים טובים ומדויקים באופן כללי, ופני אנשים שצילמנו היו בעלי גוון טבעי. המצלמה מטפלת טוב מאוד בעיניים אדומות, והתופעה לא הופיעה גם בצילום בסביבה חשוכה עם פלאש.

   


  צילומים: מערכת tigo

   

  הפירוט בתמונות שצולמו היה טוב מאוד, ותופעת ה- Barrel distortion, כלומר קווים מתעקלים בשולי התמונה, כמעט שאינה קיימת בצד הרחב של הזום.


   

  צילום מאקרו מתאפשר ממרחק מינימלי של 7 ס"מ ומקסימלי של 50 ס"מ, כשהביצועים בתחום זה סבירים, אך לא יותר מכך בהשוואה למצלמות קומפקטיות אחרות שבדקנו.


   

  טווח ה- ISO של המצלמה, המאפשר להגדיר את רגישות החיישן לאור נע בין 64-3,200.

   

  בטווחי ISO 64-200 התמונה נקייה מרעש, ב- ISO 400 מופיע רעש קל, אך עדיין ברמה מינורית, ב- ISO 800 יש עליה ברמת הרעש אך עדיין ברמה סבירה, מ- ISO 1,600 והלאה הרעש חזק מאוד. באופן כללי ביצועי ה- ISO של המצלמה טובים מאוד, מה שאמור לסייע לה בצילומי פנים וסביבה עם תאורה לא אידאלית.

   

  במצלמה קיים מנגנון למניעת טשטוש התמונה על ידי ידיים רועדות או אובייקט הנמצא בתנועה. מנגנון זה, המאפשר לצלם תמונות חדות במהירות תריס נמוכה, עושה עבודה מצוינת וסייע לנו לצלם תמונות חדות של ילדים מתרוצצים בגן המשחקים.

   

   

  צילום וידאו

  מעבר למצב צילום וידאו מתבצע בקלות על ידי לחיצה על כפתור יעודי בגב המצלמה. צילום וידאו מתאפשר במספר רזולוציות: 320x240 בקצב של 15 פריימים לשנייה, 640x480 בקצב של 30 פריימים לשנייה ורזולוצית HD המועדפת של 1280x720 בקצב של 24 פריימים לשנייה הנמוך מעט מ- 30 פריימים לשנייה, המקובל במצלמות אחרות ברזולוצית HD.

   

  צילום הוידאו מוגבל ל-10 דקות לכל קליפ, והשימוש בזום בזמן צילום וידאו אפשרי רק עם הזום הדיגיטלי, שכן הזום האופטי האיכותי יותר אינו פעיל. אודיו מוקלט במונו על ידי מיקרופון פנימי, שעושה עבודה לא רעה.

   

  איכות קטעי הוידאו שצילמנו ברזולוציית HD היתה טובה, אך התמונה היתה פחות חלקה וחדה מזו שראינו במצלמות אחרות מהקטגוריה, המחזיקות בקצב רענון של 30 פריימים לשנייה.

   

  זום ועדשה

  למצלמה עדשה רחבה המקבילה ל- 24 מ"מ המאפשרת לצלם מקרוב אובייקטים גדולים, כמו צילומי נוף ותמונות קבוצתיות.

   

  ל- EX-H10 זום אופטי בגודל 10x, המאפשר לקרב ולצלם בנוחות אובייקטים רחוקים ללא צורך להתקרב אליהם פיזית. קיימת גם אופציה לזום דיגיטלי נוסף של 4x, אך אנו ממליצים לא להשתמש בו, מאחר והוא פוגע משמעותית באיכות התמונה.

   

  עדשת המצלמה די איטית עם מפתח צמצם מקסימלי קטן יחסית של 3.2 (W) – 5.7 (T), המאפשר להכניס כמות אור קטנה מזו של מצלמות עם עדשה מהירה יותר, מה שיכול להקשות בצילום בתנאי תאורה נמוכים.

   

  זיכרון וסוללה

  למצלמה זיכרון פנימי של 35.7 מגה בייט ואפשרות לשימוש בכרטיסי זיכרון מסוג SD ו- SDHC.

   

  ללא ספק, הסוללה היא המאפיין המרשים ביותר במצלמה, כשקסיו מצהירים על אפשרות לצלם 1000 תמונות בטעינת סוללה אחת. אנחנו הצלחנו לצלם קרוב ל- 800 תמונות ומספר קטעי וידאו לפני שהסוללה התרוקנה. אלו הם הנתונים הטובים ביותר שקיבלנו מכל המצלמות הקומפקטיות שבדקנו עד כה, והם מבטיחים שלאחר טעינה מלאה תוכלו לצאת לטיול מבלי לדאוג שהסוללה תתרוקן לפתע.

   

  סיכום

  קסיו EX-H10 היא מצלמה קומפקטית עם זום גדול ואיכותי, המציעה מגוון טכנולוגיות ואיכות תמונה טובה. ניתן לצלם איתה וידאו ברזולוצית HD, אך ללא אפשרות להשתמש בזום האופטי.

   

  בתחום אורך חיי הסוללה בין המצלמות הקומפקטיות אין לה תחרות נכון להיום, עם קרוב ל- 1000 תמונות בטעינה אחת. מי שמאפיין זה בראש מעייניו זוהי המצלמה בשבילו.

   

  Casio EX-H10

  מחיר: 1,400 ש"ח

  ציון:


   

  בעד: מבנה טוב, עדשה רחבה, זום 10x, מסך 3 אינטש, סוללה עם אורך חיים מעולה, איכות תמונה טובה, צילום וידאו HD

  נגד: השתקפות אור על המסך, טבעת הניווט מפריעה מעט ללחיצה על הכפתורים הצמודים אליה, מעט כבדה יחסית למצלמה קומפקטית, הזום האופטי לא פעיל בצילום וידאו

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים