שתף קטע נבחר

גבעת זאב לבג"ץ: "עצרו הקמת המחסום ב-443"

בעתירה שהגישה מועצת ההתנחלות שמצפון לירושלים, הזהירו אנשיה כי הפעלת נקודת הבידוק החדשה בצומת מחנה עופר תאפשר לפלסטינים גישה חופשית ליישוב - וממנו לירושלים

חודשים ספורים אחרי ההחלטה לפתוח את כביש 443 לתנועת פלסטינים, הגישה הבוקר (יום א') מועצת ההתנחלות גבעת זאב עתירה לבג"ץ בדרישה לעצור את בניית המחסום החדש המוקם בימים אלו בצומת מחנה עופר.

 

לטענת אנשי המועצה המקומית, תאפשר הפעלת נקודת הביקורת במיקומה המתוכנן כניסה חופשית של פלסטינים ליישוב ואף לירושלים - מבלי לעבור כל בידוק בדרך.

 

בעתירה דורשים נציגי המועצה להעתיק את מיקום המחסום החדש אל הכניסה לשכונת אגן האיילות הנמצאת ממערב לחלקו המרכזי של היישוב. "העברת נקודת הבידוק היא חיונית, ובלעדיה כל הסדר ביטחון אינו משמעותי", לשון הבקשה. נוסף על כך, הטיחו ראשי היישוב ביקורת נוקבת בגורמי הצבא, וטענו כי אלוף פיקוד המרכז הורה על פתיחת העבודות להקמת המחסום תוך התעלמות מפניותיו של ראש המועצה לפעול להבטחת סידורי הביטחון בדרכים שונות.

 

"יש להפסיק את עבודות בניית המחסום עד לגיבוש הפיתרונות הראויים למניעת הסיכונים, תוך התחשבות בטיעוני תושבי גבעת זאב", נכתב בבקשה.

 

ביום חמישי פרסם צה"ל את ההיערכות הביטחונית לפתיחת הכביש. מלבד המחסום בעופר, תתאפשר עלייה וירידה של כלי רכב באזור הכפרים בית סירא ובית עור אל-פוקא, ממערב לרמאללה, בכפוף לבידוק ביטחוני. בנוסף, תתאפשר ירידה מהכביש באזור הכפרים ח'רבת אל מצבח וא-טירה, הממוקמים אף הם מערבית לרמאללה.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עמית שאבי
כביש 443 (ארכיון)
צילום: עמית שאבי
צילום: עמית שאבי
מחסום בכביש. הבנייה תוקפא?
צילום: עמית שאבי
מומלצים