שתף קטע נבחר

אשכנזי ללוחמים בכיסופים: להערך לעוד תקריות

יומיים לאחר שאיבדו את הסמג"ד ואחד מחבריהם הלוחמים - פגש הרמטכ"ל את לוחמי גדוד 12 של גולני. "אתם מהווים את החומה בין המחבלים לישובים", אמר וסיפר על היכרותו עם אחיו של הסמג"ד שנהרג בלבנון

"ייתכנו אירועים נוספים שאליהם יש להערך". כך אמר בצהריים (יום א') הרמטכ"ל, רב אלוף גבי אשכנזי, ללוחמי גדוד 12 של גולני, שאיבדו בתקרית הקשה ביום שישי את הסמג"ד, רב-סרן אלירז פרץ והלוחם סמ"ר אילן סביאטקובסקי.

 

אשכנזי ביקר באזור התקרית יחד עם מפקד פיקוד הדרום, האלוף יואב גלנט, ראש אגף המבצעים, האלוף טל רוסו, והמפקדים הבכירים בגזרה. בין היתר, אמר ללוחמי גולני כי הם "מהווים את החומה בין המחבלים ליישובים" וציין כי הוא סומך על הלוחמים במאת האחוזים שימשיכו לבצע תפקידם נאמנה.


"ננשוך שפתיים ונמשיך הלאה". הרמטכ"ל בגבול עזה (צילום: דובר צה"ל)

 

רא"ל אשכנזי, בעצמו בוגר מסלול ארוך בחטיבת גולני, סיפר ללוחמים כי הכיר את אחיו של הסמג"ד, אוריאל פרץ, שנפל לפני כ-12 שנה בקרב בדרום לבנון. באותה תקופה כיהן אשכנזי כאלוף פיקוד הצפון.

"משפחת פרץ היא משפחה למופת. נתמוך בהם ונלווה אותם בכל עת וכמו כל עם ישראל, שמצוי איתם ביום הזה, ננשוך שפתיים ונמשיך הלאה".

 

הרמטכ"ל סיכם ואמר כי "חשוב לתחקר כל אירוע ולהפיק לקחים". במקביל לדברים ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו בבית משפחת פרץ בגבעת זאב. "הזדעזעתי מהמקרה הטראגי הזה. אתפלל שלא תדעו עוד צער", אמר נתניהו.

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אשכנזי עם הלוחמים
צילום: דובר צה"ל
מומלצים