שתף קטע נבחר

חשודים בהשחתת האנדרטה שוחררו, החרדים מגנים

שניים מהחשודים בהשחתת האנדרטה לזכר נרצחי פיגוע בירושלים שוחררו בתנאים מגבילים. פרקליטם אמר כי ראשי העדה מבקשים להדגיש שפעולה כזו היא "פסולה ואיננה נכונה"

בית המשפט שחרר היום (א') למעצר בית בתנאים מגבילים את שני הצעירים החשודים בהשחתת האנדרטה בירושלים. על פי בקשת המשטרה, השניים שוחררו בערבות עצמית של 2,000 שקלים, הרחקה מהעיר למשך 30 יום ואי השתתפות בהפגנות במשך חצי שנה. מן המשטרה נמסר כי נגד החשודים יוגשו כתבי אישום.

 

מוקדם יותר שוחררו שלושה צעירים נוספים שנתפסו אמש משחיתים את האנדרטה לזכר נרצחי הפיגוע בקו 18 בעיר בשנת 1996. שניים מבין חמשת החשודים הם קטינים.

 

פרקליטם של שני החשודים, עו"ד יאיר נהוראי, אמר כי העדה החרדית מגנה את המעשה. "כל האנשים שאני דיברתי איתם בעדה החרדית, ומדובר בראשי העדה, מתנגדים בכל תוקף למעשה כזה".

 

הוא הוסיף כי החשודים ששוחררו היום מכחישים מכל וכל קשר למעורבות במעשה. "האנשים שדיברתי איתם", סיפר עו"ד נהוראי, "מבקשים להדגיש שפעולה שכזו היא פסולה, היא פוגעת במשפחות, היא איננה נכונה והיא איננה דתית". 

 

בעקבות הפרסום, הגיעו ל-ynet פניות של אזרחים המעידים כי אין זו הפעם הראשונה שהדבר קורה.

עומר הכט, שעובד בבניין ממול למקום, נתקל באנדרטה הזרוקה כבר לפני שלושה שבועות. "זה נראה בדיוק אותו הדבר, אחד לאחד", סיפר.

 

בני המשפחה של אחת הנרצחות, מסודי עמר, שלוח לזכרה הוצב סמוך לאנדרטה, אמרו כי הם לא מבינים מה גרם לצעירים לעקור את האנדרטה ממקומה. "אני לא שופט, אבל הם לא דתיים מבחינתי. אפילו ערבים לא יעשו דבר כזה. המשטרה צריכה לגלות למה הם החליטו להרוס דווקא את האנדרטה לזכר אשתי זכרונה לברכה", אמר אלמנה של הנרצחת, מאיר עמר בן ה-80.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מכחישים קשר. שניים מהחשודים בבית המשפט
צילום: עדי ששתיאל
שברי האנדרטה, אמש
צילום: גיל יוחנן
מומלצים