שתף קטע נבחר

הוסרו שלטי האוטובוסים עם המקדש על הר הבית

שמונה ימים לפני המועד שתוכנן, זכיינית הפרסום הורידה את הכרזות שהציגו בירושלים בית מקדש במקום מסגד אל-אקצה. "קיבלנו איומים, לא רוצים להשתתף בפרובוקציה", הסבירו בחברה, והודו שלא בדקו את התוכן לפני כן. פעילי הימין זועמים

הורידו אותם מהאוטובוס: ל-ynet נודע כי קמפיין השילוט על-גבי אוטובוסים של "אגד" בירושלים, שהציג בית מקדש בנוי במקום מסגד אל-אקצה בהר הבית - הופסק על-ידי זכיינית השילוט בעיר.

 

חלק מהאוטובוסים עם הכרזה שקראה ל"בניית בית המקדש במהרה בימינו" עברו גם בשכונות מזרח ירושלים, והקמפיין יצר התנגדות רבה בקרב פעילי שמאל ותושבים ערבים במזרח העיר. בתנועת "ארץ ישראל שלנו" זעמו על הפסקת הפרסום, שמונה ימים לפני המועד המתוכנן. 

 

דובר התנועה, איתמר בן גביר, אמר ל-ynet כי הם שוקלים הגשת תביעה נגד אגד וזכיינית השילוט "כנען". לדבריו, "שתי החברות הצטרפו ככל הנראה לצד של הרשות הפלסטינית וגם הם רואים בתפילה לבניין בית המקדש פרובוקציה. נשקול את צעדינו כבר בתקופה הקרובה".

 

מנכ"ל זכיינית השילוט, קובי כנען, הסביר כי הסיבה להסרת השלטים נעוצה באיומים רבים שהגיעו בשבוע החולף לחברה. "רוב הגורמים שאיימו לא היו בהכרח ערבים. הם איימו שישחיתו את השלטים ואת האוטובוסים אם לא נוריד את שלטי הקמפיין".

 

כנען הוסיף כי העדיף שלא להיקלע לעימותים ואמר ל-ynet כי בסופו של דבר הלחצים והאיומים הכניעו אותם וגרמו להורדת הקמפיין. "אם היינו שמים לב לתוכן הפרסום, ייתכן ולא היינו מעלים אותו מלכתחילה. העדפנו לא להיות שותפים לפרובוקציה". הוא אמר שישקול הגשת תלונה במשטרה בשל האיומים הרבים.

 

דובר "אגד", רון רטנר, מסר בתגובה כי החברה החליטה לא להתערב בנושא, מכיוון שההחלטה התקבלה על-ידי הזכיינית. "אין לנו בעיה עם חזון אוטופי של קבוצה כזאת או אחרת, אנו לא רואים שום פגיעה בפרסום בתקווה לבניין בית המקדש. מדובר לטעמנו בהחלטה תמוהה לגבי הורדת השלטים, אך האחריות היא של חברת כנען".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האוטובוסים הנפיצים. לא עוד
צילום: שמוליק גרוסמן
מומלצים