שתף קטע נבחר

תביעה: לפנות עוד שתי משפחות משייח ג'ראח

4 מתוך 28 משפחות פלסטיניות כבר פונו בצו בית משפט ממתחם "שמעון הצדיק", ולגבי 6 בתים החלו הליכי פינוי. אתמול הגישו המתנחלים - הטוענים לבעלות על המתחם כולו - תביעה לפנות עוד שתי משפחות

האם עוד שתי משפחות ערביות בדרך החוצה משייח ג'ראח? ב-28 בתי מתחם "שמעון הצדיק" בשכונה במזרח ירושלים, המהווה מוקד להפגנות ועימותים בחודשים האחרונים, התגוררו עד לאוגוסט אשתקד 28 משפחות פלסטיניות. יהודים טוענים לבעלות על המתחם כולו, ועד כה החלו בהליכים משפטיים לפינוי עשרה מהבתים. בארבעה מהתיקים כבר התקבלה הכרעה, והמשפחות הפלסטיניות הוצאו בצו בית משפט. עוד שישה תיקים עדיין מצויים בהליכים בבתי המשפט - ואתמול (יום ג') הוגשה תביעה לפינוי שתי משפחות נוספות.

 

בכתב התביעה, שהוגש בשם "נחלת שמעון הצדיק", נכתב: "הבנייה הבלתי חוקית שבוצעה על ידי הנתבעים... על מקרקעין השייכים לתובעת, מהווים בבחינת עוולה של הסגת גבול ופלישה מצד הנתבעים". עוד נכתב כי "הנתבעים או מי מהם נוהגים להפריע ו/או להטריד ו/או לאיים על שכניהם במתחם". במקום אכן מתגלעים כמעט מדי יום עימותים וקטטות בין הצדדים. לפני יומיים הסתיים עימות כזה בפציעה קלה של אחד היהודים ומעצר של אחד הפלסטינים.

 

התובעים דורשים מבית המשפט לחייב את המשפחות הפלסטיניות בדמי הפינוי, בהוצאות המשפט ובשכר הטרחה של עורכי הדין המייצגים אותם.

 

יונתן יוסף, דובר היישוב היהודי בשכונה, אמר ל-ynet כי "ערביי המקום קיבלו כתבי תביעה מאחר ופלשו לאדמות יהודים שנרכשו כדת וכדין. זכותנו ליישב את ירושלים נובעת מכוח התנ"ך, שהוא הטאבו שלנו על ארץ ישראל. עם ישראל שב לארצו אחרי היעדרות של 2000 שנה, ואין סיבה שלא נשוב לבתים השייכים לנו אחרי היעדרות פעוטה של 60 שנים".

לגבי הטיעונים על פרובקציות של היהודים במקום מסר יוסף: "הפרובוקציה הכי גדולה אירעה לפני שלוש שנים, עת בחרו ערביי מזרח העיר בתנועת החמאס". הדובר אישר כי לפי התכוניות, כל 28 הבתים במתחם יהיו בסופו של דבר בידיים יהודיות.

 

ממטה המאבק של פעילי השמאל נגד ההתנחלות היהודית בשכונה, נמסר בתגובה: "לא ייתכן שמדינת ישראל שוב ממשיכה להעמיד בסכנה את מעמדה הבינלאומי בגלל קבוצת כהניסטים סהרוריים. יד אחת מפייסת את ארה"ב, ויד השנייה מקדמת התנחלויות בלב ירושלים. המאבק בשייח ג'ראח הוא מאבקה של ישראל השפויה וחפצת החיים, מול הטירוף המשיחי של תלמידי כהנא ומעריצי ברוך גולדשטיין שמסובבים את נתניהו וברקת על האצבע הקטנה". בעמותת "עיר עמים" הוסיפו: "אסור לשעבד את מעמדה של מדינת ישראל לטובת קומץ מתנחלים קיצונים המבקשים לסכל כל אפשרות לסיום הסכסוך בעיר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פינוי משפחה ערבית מהמתחם, בנובמבר האחרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים