שתף קטע נבחר

אשתו של אליאור חן: "הסדיסט הוליך אותי שולל"

אמם של הילדים בהם התעלל אליאור חן דיברה בדמעות בשלב הטיעונים לעונשה: "בטיפשותי, בתמימותי ובעיוורוני הולכתי שולל אחרי הסדיסט הזה, שסיפר שילדיי חולים". לדבריה, היא מעידה במשפט כדי שילדיה יידעו "ששוב לא אפקיר אותם"

"אין די מילים בעולם שיספיקו לתאר ולבטא את גודל הכאב, הצער והחרדה שיש בליבי על כל מה שעברתי והעברתי את ילדיי ובכלל את כולם. לצערי הרב בטיפשותי, בתמימותי ובעיוורוני הולכתי שולל אחרי הסדיסט הזה, שסיפר שילדיי חולים". כך אמרה היום (ב'), כשקולה חנוק מדמעות, אמם של הילדים בהם התעלל אליאור חן, עדת המדינה במשפטו של "הרב" המתעלל.

 

בבית המשפט המחוזי בירושלים התקיימו היום טיעונים לעונש, בעניינה של מ' עדת המדינה בפרשת חן. על פי הסדר הטיעון, בין הפרקליטות לפרקליטיה של מ', עורכי הדין ראובן בר חיים ודבורה אטיה, נקבע כי היא תרצה עונש מאסר של חמש שנים, בתנאי שתעיד נגד חן ויתר המעורבים בפרשה.

 

בסוף הדיון קמה מ' על רגליה בבית המשפט, הגישה לשופט צבי סגל תמונה עדכנית של בני משפחתה, והקריאה מכתב שכתבה: "כך, לצערי הרב ראיתי את אותו איש מרושע, שעשה את הדברים החמורים בילדיי. צער המעשה והתוצאות ילוו אותי לעד. נפלתי במעשיי כלפי ילדיי היקרים לי מכל".  


מ' בבית המשפט. "הילדים שלי זקוקים לאמא" (צילום: גיל יוחנן)

 

מ', שלא הצליחה לעצור את הדמעות, התקשתה להמשיך בדבריה: "הפכתי לעדת מדינה בשביל הילדים, כדי להראות להם שבמקום שאמא שתקה ולא הגנה עליהם עמדתי מולו ודיברתי ולא פחדתי למענם כדי שיידעו ששוב לא אפקיר אותם. ילדיי סופרים את הימים עד שנשוב ונתאחד. מעל הכול, הילד הקטן שלי ששוכב בבית החולים צריך וזקוק לאימו בלי סוף. הילדים שלי זקוקים לאמא. אבא לבדו אינו יכול למלא את כל התפקידים והחוסרים של כולם. אני אומרת את הדברים בכאב לב שאין לו מרפא".

 

במהלך הדיון טענה נציגת הפרקליטות, עו"ד נורית בלובשטיין, כי הסדר הטיעון הינו מאוזן ושמ' התחייבה למסור הודאות מפורטות ומלאות בקשר לכל המעורבים בפרשה, כדי לחשוף את האמת בהתנהגותם כלפי ילדיה. עוד טענה עו"ד בלובשטיין כי האם עמדה עד כה במילוי התחייבויותיה וכי אמירותיה במשטרה הינן חוליה חשובה ביותר כדי לחשוף את מה שהתרחש בכתב האישום.

 

"מילאה את חלקה בהסכם"

עורכי הדין המייצגים את מ' אמרו גם הם במהלך הדיון, כי הם מצטרפים לדברי הפרקליטות וכי האם עצמה עמדה בגבורה ומילאה את חלקה בהסדר הטיעון, וכי עמידתה על דוכן העדים היתה חוויה לא קלה שגרמה לפתיחת צלקות. השופט צבי סגל אמר בסוף הדיון כי גזר הדין יינתן בעוד כשבועיים.

 

בהסדר הטיעון נקבע כי גזר הדין היה צריך להינתן עד 15 באפריל. דבר זה יצר בעיה לפרקליטות, כיוון שמ' - שהיא עדת מפתח בפרשה - טרם נחקרה חקירה נגדית במשפטו של אליאור חן, ולכן היה חשש כי היא תחזור בה מדבריה. אולם, בפרקליטות מבהירים היום כי הם סומכים על כך שהיא תעיד כפי שהעידה עד כה והסיכוי שמשהו יתהפך הינו נמוך מאוד. לדברי הפרקליטות, לעדותה בחקירה הנגדית יהיה הרבה יותר משקל גם לאחר תום ההסכם.

 

גם מ' עצמה התייחסה לעניין זה ואמרה ל-ynet כי אין שום סיכוי

שהיא תשנה את דעתה ותחזור בה מדבריה. עו"ד בר חיים התייחס גם הוא לכך ואמר: "עדותה באה מבפנים. היא לא צריכה איומים ולא סכין שתונף מעל ראשה".

 

עורך הדין הוסיף: "במשך השנתיים בהן היתה מרשתי במעצר חל בה שינוי דרסטי. היא הפכה מאמא לא טובה לאמא טובה אחרי שקיבלה טיפול ממיטב הגורמים המקצועיים. אני מקווה שהמכתב שהגישה לבית המשפט יעזור לה ומאמין שהדברים נאמרו מכנות ליבה. היא ראויה לטפיחה על השכם ולהקלות בעונש".

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אליאור חן. נאשם
צילום: נועם מושקוביץ
מומלצים