שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מחירי המים יירדו רטרואקטיבית ב-5%
  הורדת התעריפים הייתה אמורה לחול בצורה אוטומטית מחודש מרס בשל ירידת המדדים במשק. יו"ר מועצת רשות המים עיכב את ביצוע ההוזלה בשל התנגדות חברת מקורות. ההוזלה תחול רטרואקטיבית על חשבונות מחודש פברואר
  מחירי המים יירדו בשיעור של 5% רטרואקטיבית מחודש פברואר. כך החליט ביום ב' יו"ר מועצת רשות המים, אורי שני. מחודש מרס מעכבת רשות המים הורדת מחירי המים לציבור ולתעשייה ב-5% שאמורה להתבצע אוטומטית כתוצאה מירידת מדדי המשק.

   

  לפני כחודש פורסם ב"כלכליסט" כי מועצת רשות המים התכנסה לצורך דיון בהורדת תעריפי המים, אך שני החליט להוריד את הנושא מסדר היום והעבירו לבחינה משפטית.

   

  מדובר בהורדה של 5% מתעריפי המים שעלו רק בינואר האחרון ב-25%. על פי סעיף 112 א' לחוק המים, על מחירי המים אמור לחול עדכון אוטומטי כתוצאה מהשינויים במדדי המשק, וביניהם מדד המחירים לצרכן, מדד השכר הממוצע במשק והשינוי בתעריפי החשמל. על פי חישובים של רשות המים, יש להוריד את תעריפי המים ב-5% בשל הירידה במדדים.

   

  למעשה, הורדת התעריפים הייתה אמורה לחול בצורה אוטומטית ולא צריכה להתקבל החלטה להכניס את ההורדה לתוקף, שכן מדובר ב"טייס אוטומטי". מי שהתנגדה למהלך הייתה חברת מקורות, שהורדת התעריפים תחייב אותה למכור מים במחיר נמוך יותר, על אף שהחברה טוענת כי עלויות החשמל שלה לא ירדו לחברה כיוון שממילא צרכה חשמל בשעות השפל.

  פורסם לראשונה 12/04/2010 22:35

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים