שתף קטע נבחר

יום עצמאות חסכני בצל המבקר: ברק יגיש פלאפל

אחרי הדו"ח הקשה של מבקר המדינה על הבזבוזים בחגיגת יום העצמאות - החליט השר כי החגיגה בשבוע הבא תתמקד בהוקרה למערך הלוחם ובתעשיות הביטחוניות: פלאפל במקום סעודה, להקות צבאיות במקום כוכבים - ובלי עסקני מפלגה

קציני צבא במקום מרכזי סניפים של המפלגה, פלאפל במקום סעודה. קבלת הפנים המסורתית של שר הבטחון לרגל יום העצמאות משנה את פניה. לאחר הדו"ח החמור של מבקר המדינה - והסערה הציבורית שבעקבותיו, החליטו בלשכת שר הביטחון לערוך מסיבה בהיקף מצומצם.

 

בימים האחרונים החלו במשרד הביטחון לשגר את ההזמנות לארוע, שמתקיים באופן מסורתי במוצאי יום העצמאות. השר ברק החליט כי מתכונת הארוע תשתנה ותהיה בסימן הצדעה למערך הלוחם ולתעשיות הביטחוניות.

 

כזכור, מבקר המדינה מיכה לינדנשטראוס חשף בדו"ח המיוחד שחיבר כי ההוצאות להפקת הטקס בשנה שעברה הסתכמו ב-1.5 מיליון שקלים. עוד נחשף כי נשלחה כמות מנופחת של 6,000 הזמנות והתגלו ליקויים מהותיים בארגון האירוע, המיוחסים לשר ולאנשי משרדו. בלשכת ברק הבטיחו לתקן - ונראה שהדברים אכן ישתנו.

 

השנה יוזמנו לארוע במחנה "רבין" קצינים ממערך הסדיר והמילואים, בתפקידי מפקדי גדודים ומעלה. אליהם יצטרפו גם כמה מאות מבכירי התעשיות הביטחוניות שאף יציגו לראווה מספר מפיתוחי-הדגל שלהם. במקום יוצגו טנק המרכבה, דגם של מערכת "כיפת ברזל", מטוסים ללא טייס, טילים שונים ועוד.

 

ככל הידוע ובניגוד לעבר - לא יוזמנו לאירוע אישים פוליטיים. גם בפן האומנותי

לא צפוי אירוע נוצץ ומנקר עיניים, ומי שינעים את הזמן יהיו להקות צבאיות, ילדים ובני נוער.

 

ומה יאכלו המוזמנים? השנה הוחלט להתמקד במזון ישראלי - ובעיקר צנוע: חומוס ופלאפל. גורמים במשרד הביטחון ציינו כי מדובר באירוע צנוע שבמסגרתו החליט השר לבטא את הוקרתו למי שנושא בנטל המרכזי של בטחון המדינה. 

 

יצוין כי בדיקת המבקר ערכה השוואה לארועים מהשנים שקדמו לכהונת ברק. בשנת 2004 שלח המשרד 3,793 הזמנות, בהן 1,821 למוזמני צה"ל ו-660 לאורחי שר הביטחון. בשנת 2007 גדל מספר המוזמנים ל- 5,187, בהם 1,536 אורחי שר הביטחון. השיא נרשם בטקס שנערך בשנה שעברה, לכבודו שוגרו 6,063 הזמנות - 2,187 מהן לאורחיו של השר ברק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פתאום צנוע. ברק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים