שתף קטע נבחר

סחיטה? "אולמרט לא דיווח כי אין אמון במשטרה"

הבוקר אמרו ל-ynet גורמים במשטרה ש"גם קצב אמר שניסו לסחוט אותו, וזה נגמר באישום". מקורבי ראש הממשלה לשעבר מסבירים ועונים: היו יכולים לגלות זאת בחקירה יסודית

אהוד אולמרט עדיין לא שב לישראל, אבל הדו-קרב בינו לבין המשטרה על רקע פרשת הולילנד נמשך ביתר שאת. בתגובה לפרסום הבוקר (יום ג') ב-ynet ולזלזול המופגן שהביע גורם בכיר מאוד במשטרה כלפי אולמרט - הטוען כי ניסו לסחוט אותו - תוקפים מקורבי ראש הממשלה לשעבר ואומרים כי אם החקירה הייתה יסודית, במשטרה כבר היו יודעים על המקרה.

 

"נסיון הסחיטה המדובר בוצע בתקופת השיא של פרשות אולמרט, לפני כשנה, כאשר לאולמרט היה אמון מינימלי במשטרה", הסבירו המקורבים ל-ynet את החלטתו לא לדווח למשטרה.

 

"בעצת עורכי דינו, העלה זאצ אולמרט על הכתב והפקיד זאת אצלם משמורת", הוסיפו. "אם אולמרט ייחקר הוא ימסור לידי המשטרה את כל הפרטים. אם חקירת המשטרה אכן יסודית כפי שפורסם, אז בידי המשטרה כבר נמצאים הפרטים על נסיונות לסחוט אנשים שונים על ידי עד מרכזי".

 

במשטרה העדיפו להבליג על דברים של סניגוריו של אולמרט בבית המשפט, ועל הודעתו של אולמרט מספרד בכל הקשור למעורבותו בפרשת השוחד. "לא קיבלתי שוחד מימיי", אמר, וטען לרדיפה. אולם בעקבות הפרסום הבוקר, השתיקה תמה.  

 

"קשה להבין איך אדם כה בכיר שטוען כי נסחט, לא פנה למשטרה", אמר הגורם הבכיר. "אם היה אירוע שכזה ודאי הוא היה מעלה את זה במהלך השנים, או במהלך אחת החקירות שהיו לו - ועובדה שלא עשה כן.

מצד שני אנו מזכירים שגם השר אברהם הירשזון, וגם הנשיא קצב טענו טענות דומות לסחיטה, ובסוף הסיפור שלהם הסתיים עם כתב אישום".

 

לפי הפרסום הבוקר ב"ידיעות אחרונות", אולמרט טען באוזני מקורביו כי איש מפתח בפרשה ניסה לסחוט אותו, באמצעות אדם אחר. כן ניסה אותו איש לסחוט חשודים נוספים בפרשה בטענה שיש לו מידע מפליל אודותיהם, בנוגע להליכים לאישור פרויקטים שהתנהלו לכאורה בניגוד לחוק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט
צילום: אמיל סלמן הארץ
מומלצים