שתף קטע נבחר

גוגל docs: הגולשים ביקשו, החברה משדרגת

שירות המסמכים והגליונות האלקטרוניים המקוון של גוגל עבר מקצה שיפורים, לאור צרכי והערות הגולשים. החברה בנתה מחדש את היישומים, לעבודה מהירה ונוחה יותר

חברת גוגל הודיעה אתמול (ב') על שדרוגים ביישומים המשרדיים המקוונים שלה - Google Docs הכוללים מעבד תמלילים, גליון אלקטרוני ותוכנה למצגות.

 

היישומים של גוגל מקבילים ל-Excel, Word ו-Power Point של מיקרוסופט, שמציעה אף היא בחודשים האחרונים גירסה מקוונת ניסיונית לחבילת אופיס, בשם Office Web Apps.

 

בבלוג החברה מציינים כי המוצר נבנה מחדש מהיסוד, מאחר שלא היה ניתן לספק חלק מהאפשרויות שדרשו הגולשים. כמו כן, תולים בגוגל את האחריות גם בדפדפנים, שהשתפרו מאז ש-Google Docs יצא.

 

Word, מאחוריך

השיפורים ב-Google Docs אמורים להפוך את עריכת המסמכים לנוחה יותר, ולמעשה קרובה למה שמציעה תוכנת Word, וכן לעבוד על מסמכים משותפים ביעילות גבוה יותר. בגוגל פירסמו סרטון וידאו (באנגלית) המציג את השינויים העיקריים.

 

 

כעת, אם מישהו עורך קובץ במקביל אליכם, תוכלו לראות אותו מקליד בזמן אמת, ולא לראות את השינויים רק לאחר שסיים. בצד המסך יש חלון צ'אט שאפשר לדבר דרכו עם מי שעורך את המסמך, וכן להכניס הערות על שינויים. כמו כן, שפורו היכולות לשלב תמנוה במסמך, ליישר את הטקטס ולסדר את השוליים.

 

בגוגל מציינים שבגליון האלקטרוני Spreadsheets, בוצעו שיפורים במהירות, התווספה תיבה לעריכת נוסחאות, השלמה אוטומטית של טקסט בתאים, גרירה של טורים, ודפדפוף נוח יותר בין התאים. כלי האיור של גוגל מאפשר, על פי הודעת החברה, לערוך ביחד תרשימי זרימה, דיאגרמות ואיורים שונים במסמכים.

 

על מנת להגיע לגירסה המשופרת של גוגל Docs יש להיכנס לשירות באמצעות השם והסיסמה בגוגל או ג'ימייל, ולבחור בגירסה החדשה (New Version) בלשונית Editing.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
גוגל מבטיחה שיתוף נוח יותר
מומלצים