שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  7 שנות מאסר לצעיר שהרג את שני חבריו בתאונה
  אלמוג בוחבוט הורשע בהריגת שני חבריו בתאונה, בנובמבר 2007 בכניסה הדרומית לחיפה. השופט כתב בגזר הדין כי "התנהגותו של הנאשם על הכביש שלוחת רסן, פזיזה, בריונית ומזלזלת בחוקי התנועה ובקדושתם של חיי אדם"

  הרג את שני חבריו בתאונה וירצה מאסר ממושך: צעיר שגרם לתאונה קטלנית, שבה נהרגו שני חבריו נידון אחר-הצהריים (יום ג') בבית המשפט המחוזי בחיפה לשבע שנות מאסר בפועל. הנהג, אלמוג בוחבוט בן 20 מעתלית, הורשע בהריגת שני חבריו, סהר אסרף ויוסי בנעים. השופט ציין בגזר הדין כי הוא נהג ברשלנות רבה ובפראות לאורך זמן: "התנהגות ביריונית ושלוחת רסן". השופט דחה את הבקשה לעכב את ביצוע גזר הדין.

   

  בנובמבר 2007 נהג בוחבוט ברכב, בכניסה הדרומית לחיפה. ברכב הטויוטה שבו נהג הנאשם היו באותה עת חבר נוסף שישב לידו, ושני חברים נוספים - שני ההרוגים - שישבו במושב האחורי ולא היו חגורים.


  בני משפחתו של יוסי בנעים ז"ל (צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  בין השאר נטען בכתב האישום שבו הורשע, כי בוחבוט עקף רכב  אחר במהירות של יותר מ-110 קמ"ש. גם בכניסה הדרומית לחיפה בכביש משובש ובאזור בו הוגבלה המהירות, נסע הנאשם בנתיב השמאלי במהירות של לא פחות מ-90 קמ"ש. בשלב מסוים התקרב לרכב מסוג אאודי שנסע לפניו וכדי להימנע מפגיעה בה זיגזג ברכבו, פגע ברכב שנסע לפניו, אולם לא הצליח להשתלט על הרכב ופגע במעקה הבטיחות והתהפך.

   

  השופט משה גלעד כתב בגזר הדין, כי הנאשם "גילה זלזול מחפיר בכללי התנועה, בחיי חבריו ובכלל המשתמשים בדרך... אכן הנאשם הוא אדם 'נורמטיבי', כפי שקורה לא אחת בעבירות מסוג זה... כשלעצמי אני סבור שמרגע שגרם הנאשם בהתנהגותו הפזיזה למותו של אדם ועוד אדם, אין הוא נורמטיבי יותר ומרגע זה באותיות קלון חרוט על מצחו לדראון 'עבריין'".

   

  הוא הוסיף כי הנאשם לא נטל אחריות ולא הביע חרטה אמיתית על מעשיו, וקבע כי היותו של הנאשם - נהג חדש - אינה מהווה שיקול להקל בעונשו. "דווקא אותם נהגים צעירים, המודעים לחוסר נסיונם ומיומנותם, נדרשים לנקוט משנה זהירות, אחריות, ובגרות בנהיגתם". השופט הוסיף כי "התנהגותו של הנאשם על הכביש, המאפיינת גם התנהגותם של נהגים צעירים אחרים, היתה שלוחת רסן, פזיזה, בריונית ומזלזלת בחוקי התנועה ובקדושתם של חיי אדם".


  בני משפחתו של סהר אשרף ז"ל (צילום: אבישג שאר-ישוב)

   

  מלבד עונש המאסר הורה השופט לשלול את רשיון הנהיגה של בוחבוט למשך 20 שנה מיום שחרורו מהכלא. בתום הדיון, ביקשה ההגנה לדחות את ריצוי העונש אולם השופט דחה את הבקשה והורה כי הנאשם ייעצר עוד היום, בתום הדיון בבית המשפט.

   

  "מהן שבע שנים לעומת שני ילדים?"

  אמו של יוסי בנעים ז"ל אמרה בתום הדיון, כי היא ובני משפחתה אינם שמחים על ההחלטה. "אבל אנחנו רגועים. אנחנו לא נקמנים, אבל גזר הדין הרגיע אותנו מעט. כעת אוכל להתחיל להתאבל. היה חשוב לנו שהוא יקבל את העונש המגיע לו. אם הוא היה בא מלכחתילה ואומר 'עשיתי, סלחו לי', אולי היינו פונים לשופט ומבקשים שיקל עימו, אולם הוא התכחש למעשים". האב ראובן לעומתה, טען כי גזר הדין מקל: "מהן שבע שנים לעומת שני ילדים שהלכו לנו?".

   

  מרים אסרף, אמו של סהר ז"ל, אמרה בתום הדיון: "הוא קיבל את מה שמגיע לו, אבל לנו זה לא משנה, אנחנו קיבלנו גיהנום

   לכל החיים". אחיו של סהר, חיים, הוסיף: "הנאשם ישוחרר הביתה בעוד 5 או 7 שנים, אבל לנו זה לא משנה, אחינו לא יחזור לעולם. אני רק מקווה שעכשיו תהיה קצת מנוחה להורים שלנו".

   

  התובע, עו"ד ערן בר-אור, אמר בתום הקראת גזר הדין: "בית המשפט קיבל את עמדתנו, כי יש להחמיר עם עברייני תנועה. בריון רחוב דומה לבריון שנוהג בכביש והעונש צריך להיות מאסר ארוך. אנחנו מקווים שכל מי שעולה על ההגה, ובוודאי נהג צעיר, יפנים כי למעשיו עלולות להיות השפעות חמורות שלא ייסלחו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שבע שנים בכלא. אלמוג בוחבוט
  צילום: אבישג שאר- ישוב
  מומלצים