שתף קטע נבחר

המשטרה תצפה בכם ב-3,000 מצלמות בת"א

המשטרה מתכננת להתחבר למצלמות של בתי עסק, מוסדות ציבור ורשויות עירוניות - על-מנת לקבל תמונת אמת מהשטח. עד כה התחברה המשטרה לכ-150 מצלמות

עוד מעט לא תוכלו להסתובב בתל-אביב, מבלי שהמשטרה תצפה בכם: המשטרה חשפה היום (ג') את תוכנית האבטחה החדשה שלה, בין היתר על-ידי התחברות לאלפי המצלמות המוצבות ברחבי העיר.

 

המשטרה מתכננת להתחבר למצלמות של בתי עסק, מוסדות ציבור ורשויות עירוניות - על-מנת לקבל תמונת אמת מהשטח. עד כה התחברה המשטרה לכ-150 מצלמות כאלה. בסוף הפרויקט בכוונתה להגיע לכ-3,000 מצלמות.


יכוונו את הכוחות לשטח (צילום: ירון ברנר)

 

במשטרה הבינו כי חש לעשות שימוש נרחב במצלמות האבטחה, המוצבות כמעט בכל מקום בעיר על-ידי חיבור לאינטרנט. במקרה של אירוע במקום מסוים ברחבי המחוז תל-אביב, יתחברו אנשי המחשוב במשטרה למצלמה שנמצאת באזור על מנת לכוון את הכוחות שבשטח.

 

במשטרה מתכוונים לפעול למען חקיקת חוק, שיאפשר להם לחייב את כל מחזיקי המצלמות להתחבר אוטומטית למערכת המשטרתית. פקד אורן משולם, האחראי על רישות המצלמות: "מדובר בפרויקט שיכול מאוד לעזור למשטרה בזמן אמת. באמצעות התחברות למצלמות, ניתן לכוון את הכוחות להגיע במהירות הרבה ביותר לזירת האירוע ולאתר חשודים שנמצאים בה כשהכוחות עדיין בדרך. המצלמות הללו יכולות למעשה לשמש לנו כעיניים נוספות".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שוטרת צופה בתמונות
צילום: ירון ברנר
מצלמת אבטחה. מישהו צופה בכם
צילום: עמית מגל
מומלצים