שתף קטע נבחר

הציוצים בטוויטר יישמרו בספריית הקונגרס

הספריה הגדולה בעולם, המשמשת זרוע מחקרית של הקונגרס האמריקני תשמור לנצח בארכיון כל הודעה ציבורית שהתפרסה ברשת טוויטר. נוכל ללמוד על עצמנו דברים מדהימים, על פי הספריה

דיווחתם על רעידת אדמה, סיפרתם בדיחה, או חלקתם עם העולם את חוויות הערב הסוער שלכם בטוויטר? הציוצים, הודעות קצרות של עד 140 תווים, בשירות יישמרו לנצח בספרית הקונגרס של ארצות הברית. כך על פי הודעות שפירסמו טוויטר וספריית הקונגרס.

 

ספרית הקונגרס הוא זרוע מחקר של הקנוגרס האמריקני, והספריה הגדולה בעולם, שמחזיקה מיליוני ספרים, הקלטות, תמונות ועוד - על מנת לחוקר את התרבות העולמית ולהפוך את המידע לנגיש וציבורי.

 

טוויטר הוא שירות המאפשר לשלוח הודעות קצרות, לעקוב אחרי חברים, ולנהל שיחות מקוונות. החברה הודיעה במקביל כי לשירות רשומים יותר מ-100 מיליון גולשים. חלק מהרשומים הינם חברות מסחריות, גופים ממשלתיים וידוענים, המנהלים קשר עם ישיר עם הקהל שלהם באמצעות הרשת.

 

על פי ספריית הקונגרס, מדובר ביותר מ-50 מיליון הודעות ביום, כאשר בסך הכל יש מיליארדי הודעות שישמרו מאז שנוסד האתר במרץ 2006. רק הודעות ציבוריות ישמרו בארכיון, ולא כאלה של גולשים החוסמים גישה לחשבון שלהם רק לחברים. "אני בטוח שנלמד על עצמו דברים שאנחנו אפילו ללא מסוגלים לקלוט", אמר דובר הספריה.

 

"במרוצת השנים ציוצים הפכו לחלק חשוב מאירועים בעולם - מבחירות היסטוריות,ועד אסונות נוראיים", צייו ביז סטון, ממייסדי טוויטר. "זה מרגש מאוד שהם הופכים לחלק מההיסטוריה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואל/פוטוס
ספרים וציוצים. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואל/פוטוס
מומלצים