שתף קטע נבחר

העו"ד שסטר לח"כ הוזמן לכנסת - וקיבל ביטול

אמנון דה-הרטוך הוזמן להשתתף בדיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת, בנוגע לחוק טל - אך התערבות של יהדות התורה הובילה להשארותו בבית

אין כניסה לעורך הדין שסטר לח"כ לפני שלוש שנים: צוות של ועדת החוץ והביטחון של הכנסת קיים היום (ה') ישיבת מעקב על חוק טל, אולם עו"ד אמנון דה-הרטוך, שהוזמן להשתתף בדיון יכול היה לראות אותו רק דרך ערוץ הכנסת.

 

לאחר האירוע בו היכה דה-הרטוך את ח"כ לשעבר יעקב כהן נאסרה כניסתו לכנסת. אולם בחלוף הזמן, הוא כבר השתתף בכמה דיונים במשכן, והוא אף מוכר כשתדלן רשמי. עתה, לאחר שנודע כי הוא זומן לדיון, בוטל הזימון. "יהדות התורה מעורבת בנושא וחושבת שלא ניתן לאפשר את כניסתו של דה-הרטוך לבניין", אמר גורם בסיעה.

 

יו"ר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ח"כ צחי הנגבי, מסר כי: "אמנון דה-הרטוך זומן ליטול חלק בישיבת צוות משנה של ועדת חוץ וביטחון בנושא חוק טל. יו"ר הכנסת ואני החלטנו במשותף, כי עקב העובדה שבעבר נאסרה כניסתו של דה-הרטוך לכנסת - לאחר שהיכה ח"כ - ולאחר שבמהלך התקופה שחלפה הוזמן והשתתף בדיונים במספר ועדות, מן הראוי כי יו"ר הכנסת יגבש החלטה בעניינו, שתחייב את כל ועדות הכנסת. לפיכך ועד לההחלטה האמורה, הנחתי לבטל את זימונו לדיון שהתקיים היום".

 

מלשכת יו"ר הכנסת נמסר בתגובה: "יו''ר הכנסת לא אסר את כניסתו של מר דה-הרטוך. ריבלין קיבל את פנייתו של יו''ר סיעת יהדות התורה בעניינו כניסתו של דה-הרטוך, וטרם החליט בה. הכרעתו תתקבל לאחר שיקיים התייעצויות עם מספר גורמים בכנסת, וביניהם היועץ המשפטי לכנסת, קצין הכנסת ונשיאות הכנסת".

 

סמנכ"ל עמותת "חדו"ש - לחופש דת ושוויון", שחר אילן" אמר כי "קשה להבין איך אפשר לקיים דיון על הקצבות ופיקוח בלי דה-הרטוך. רק הכנסת ניזוקה. יש לבטל את ההחלטה המזיקה לאלתר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דה-הרטוך. השתתף בכמה דיונים
צילום: עטא עוויסאת
מומלצים