שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לאודר לאובמה: "הפלסטינים אשמים, לא ישראל"
  איש העסקים, העומד בראש הקונגרס היהודי העולמי, שיגר לנשיא האמריקני מכתב פתוח שבו הביע חשש מהחרפת המשבר עם ירושלים ומכך שההתקרבות למדינות האיסלאם נעשית על חשבון ישראל. "גישה פייסנית לא תועיל", כתב
  עזרה מחבר. נשיא הקונגרס היהודי העולמי, איש העסקים רון לאודר, שיגר מכתב פתוח לנשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שבו הביע דאגה מההידרדרות ביחסים בין ארצו לבין ישראל. הוא קרא לאובמה "לבחון מחדש" את מדיניותו באשר למזרח התיכון.

   

  הקונגרס היהודי העולמי הוא ארגון הגג של הקהילות היהודיות ב-92 מדינות שונות ברחבי העולם. לאודר נחשב לאחד ממקורביו של ראש הממשלה, ובין היתר שימש בעבר שליחו לדמשק, שם בחן את האפשרות לפתיחת משא-ומתן עם סוריה.

   

  "מדוע מאשים הממשל את ישראל בהיעדר התקדמות בשיחות השלום, שעה שהפלסטינים ולא ישראל הם שמסרבים לנהל משא-ומתן?", שאל לאודר במכתבו,
  ובין היתר הביע חשש כי החיכוך עם ישראל מהווה "חלק מאסטרטגיה חדשה לשיפור היחסים עם העולם המוסלמי". לאודר אף קבע כי "נקיטת גישה פייסנית לא רק שאינה יעילה, אלא גם משיגה לרוב את התוצאה ההפוכה".

   

  עוד שאל לאודר את הנשיא האמריקני, האם במסגרת שינוי המדיניות בממשל תומכת כעת וושינגטון בנסיגת ישראל לגבולות 1967 מבלי להתחייב לקבוע לישראל גבולות בני הגנה. הוא קרא לאובמה להפסיק את הביקורת הפומבית על ישראל, כדי "להתמודד יחד עם האתגרים העומדים מול שתי המדינות- ובראשן איראן".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים