שתף קטע נבחר

תביעה בסך 908 אלף שקל נגד סרבן פינוי בינוי

דיירים בשכונת נווה שרת שבצפון תל אביב תובעים בעלי דירה המתנגדים לעסקת פינוי בינוי עם הקבלנים. בא כוחם של הנתבעים: "התובעים יצטרכו לשאת בתשלום מלא עבור כל פעולותיהם חסרות תום הלב"

דיירי נווה שרת נגד סרבני פינוי בינוי: לבית משפט השלום בתל אביב הוגשה תביעה בהיקף 908 אלף שקל נגד "הדיירים הסוררים", בני הזוג דרור ודורית בר נתן, בעלי דירה בנווה שרת שבצפון-מזרח תל אביב - המתנגדים לעסקת פינוי בינוי עם הקבלנים יזמים.

 

 

מדובר בתביעה מהותית ראשונה נגד דיירים המסרבים לתוכנית. נכון להיום, סירוב הדיירים לפרויקט הוא החסם המרכזי המונע התקדמות של תוכניות פינוי בינוי רבות בישראל.

 

המתחם ממוקם בצפון תל אביב, סמוך לקריית עתידים, שכונות צהלה, נאות אפקה, ורמת החי"ל, והוא חלק מתוכנית העירייה לשיקום נווה שרת, הכוללת הקמת 1,000 יחידות דיור בשלושה מתחמי פינוי בינוי. הסכסוך החל לפני כחמש שנים, כאשר דיירי רחוב בית־אל בנווה שרת יזמו עם חברת גרין פארק פרויקט פינוי בינוי.  

 

לאחר מסכת ארוכה של מאבקים בין בני הזוג בר נתן לכ־150 בעלי הדירות ברחוב, הגיע הסכסוך לשיאו. ביום חמישי האחרון אף הפגינה קבוצת דיירים נגד בני הזוג מול בית מפעל הפיס בתל אביב, מקום עבודתה של דורית בר נתן.

 

על פי התביעה מבטיח החוזה עם הקבלן לכל בעל דירה שיתפנה דירה הגדולה ב־37 מ"ר מהדירה הישנה. כמו כן ישודרגו הדיירים במחסן חדש, חניה מקורה, ואף יזכו לפטור מהיטל השבחה וממס השבחה, דמי שכירות בתקופת הבנייה ועוד.  

 

בעת החתימה על החוזה המקורי הסכים הזוג בר נתן על התנאים, ודרור בר נתן אף ניהל לאורך שנים את ייצוג הדיירים. לפי התביעה בני הזוג ניסו לסחוט את הקבלנים ודרשו מהם פיצוי של 4 מיליון שקל עבור דירתם.

 

עו"ד ברוך כצמן, המייצג את משפחת בר נתן, מסר בתגובה: "כתבי התביעה מלווים בפעילות פוגענית, בהפגנות נגד הנתבעים ושימוש באמצעים נוספים שנועדו לרפות את ידם. פעולות אלו, בדיוק כמו התביעות, דינן להיכשל. התובעים יצטרכו לשאת בתשלום מלא עבור כל פעולותיהם חסרות תום הלב".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מסכת ארוכה של מאבקים
צילום: index open
מומלצים