שתף קטע נבחר

מזייפים עם הנשיא: לחצו "נגן" ואיטמו אוזניים

בזמן שנפנפתם מעל המנגל, התאספו נשיא המדינה, ראש הממשלה, הרמטכ"ל ושר הביטחון ושרו בליווי תזמורת צה"ל. שכחתם להקליט? לא נורא - בשביל זה אנחנו כאן

במסגרת אירועי יום העצמאות ה-62 למדינה בלט אירוע ראשון מסוגו, במסגרתו התאספו נשיא המדינה, שמעון פרס, ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הרמטכ"ל, רב-אלוף גבי אשכנזי, ושר הביטחון, אהוד ברק, ושרו בליווי תזמורת צה"ל.

 

הנשיא פרס בחר את "אנשים טובים באמצע הדרך", ולפני הזיופים הקלים (והחינניים) סיפר על מפגש עם נשיא טורקמניסטן המנוח, ספרמירט ניאזוב. פרס תיאר את פולחן האישיות האדיר של ניאזוב בארצו, וציין שבביקור קיבל ממנו במתנה סייח (אבל לא לקח הביתה). הוא סיפר שמארחו לקח אותו לחדר סגור והבטיח לשמור על סודיות כששאל "תגיד, מה הסוד של העם היהודי?". פרס אמר שהשיב לו בפשטות: "האנשים", ואז הפסיק את הצ'יזבט על טורקמניסטן, ופצח בזמרה עם שירה המוכר של נעמי שמר.

 

פרס למד את הטריק הישן של הזמרים ששכחו את השורות, דילג על הבתים, נתן ללהקה הצבאית לעשות את העבודה והצטרף בפזמון.

 

ראש הממשלה סיפר על ימיו בסיירת מטכ"ל. בגלל השקט הנדרש מאנשי הסיירת, התקשה לשחזר את השירה בין חברים. "אני לא ממש זמר, זו לא הסגולה הבולטת...", הודה, אך טען שנהג למלמל את "היי ציוניוני הדרך" (מילים: אהרן אשמן, לחן: מרדכי זעירא) מתחת לשפם שלא היה לו. נתניהו הצטרף אמנם לשירת הלהקה, אך נמנע מלקרב את המיקרופון לפיו - וכנראה חסך מעצמו מבוכה. מתנגדיו אולי יגידו שהוא שוב התחמק.

 

למרות המתיחות האחרונה, ישב שר הביטחון קרוב לרמטכ"ל. הוא בחר את "מרדף", הלל את המלחין נחום היימן, הזמרת "חווהל'ה אלברשטיין" ובמיוחד את כותב המילים ירון לונדון - "שכבר כקצין צעיר שבתה אותי היכולת שלו לשים את האצבע על הניגוד של חיינו פה". ברק הזכיר במיוחד את השורות "ארץ טובה שהדבש בעורקיה / אך דם בנחליה כמים נוזל", והרעים בקולו אך השתדל שלא להפריע יותר מדי לאורחי בית הנשיא.

 

הרמטכ"ל חשף את הנשק הבלתי קונבנציונלי של ישראל בשיר "מלכות החרמון" של להקת הפיקוד שבראשו עמד - פיקוד צפון. "קודם כל, חשבתי מה ארץ נהדרת יעשו מזה", הסביר את הבחירה לצחוק הקהל, ואחר כך הוסיף ברצינות: "שירתתי בכל הארץ, אבל בעיקר גדלתי בצפון. אני קשור לחרמון גם במלחמה, גם בחברים וגם לנופים. יש בו את הזריחות והשקיעות הכי יפות של מדינת ישראל". אשכנזי לא התבייש בקולו, והבליט את עוצמתו של צה"ל במלוא הגרון: "כל המילים השמחות פרצו שוב כהורה סוערת", שר והדהים את הנוכחים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נתניהו התפוצץ מצחוק
צילום: אלכס קולומויסקי
מומלצים