שתף קטע נבחר

Canon S90: הקומפקטית המקצועית

קנון מציגה קומפקטית המשלבת איכות תמונות גבוהה וביצועים מעולים גם בתנאי תאורה נמוכים - ומחיר שאינו לכל כיס. למי היא מתאימה? בדקנו

ה- S90 היא האחות הקטנה של דגם ה- G11 המוצלח מבית קנון. במצלמה הקומפקטית החדשה שולבו מיטב הטכנולוגיות החדשות של החברה, והיא כוללת אפשרויות תפעול מתקדמות. נתוני המצלמה כוללים עדשה רחבה המקבילה ל- 28 מ"מ, מסך בגודל 3 אינץ', זום אופטי 3.8x ורזולוציה מקסימלית של 10 מגה פיקסל.

 

בשונה מחיישן התמונה בגודל 1/2.5 אינץ' הנהוג ברוב המצלמות הקומפקטיות, ל- S90 חיישן תמונה גדול יותר -  1/1.7 אינץ', המאפשר לצלם תמונות עם פחות רעש ובטווח דינמי גדול יותר.

 

עיצוב ומבנה

גוף המצלמה שטוח ובעל גוון אחיד, המקנה לה מראה נקי ומינימליסטי ותחושה שמדובר במצלמה איכותית. מבנה המצלמה קשיח ועמיד.

 

את רוב החלק האחורי תופס מסך ה- LCD הגדול יחסית, כשלצידו כפתורי תפעול שטוחים ואיכותיים המגיבים מצוין למגע.

 

בחלקה הקדמי אפשר למצוא את עדשת המצלמה המוקפת בטבעת, המאפשרת מגוון פעולות עליהן נרחיב בהמשך.

 

בחלק העליון נמצא פלאש, הקופץ בזמן שימוש ונחבא חזרה בגוף המצלמה כשהוא כבוי. הוא מעט יפריע לאלו הרגילים לאחוז את המצלמה בשתי ידיים בזמן צילום, אך העניין מסתדר לאחר ההסתגלות קצרה

 

ממדי המצלמה מציבים אותה באמצע הסקאלה בהשוואה לקומפקטיות אחרות, נתון בהחלט מרשים בהתחשב במאפיינים ובטכנולוגיות ששולבו בה.

 

משקלה 175 גרם, מעט כבד ביחס לקומפקטיות אחרות, אך היא עודנה קלה ונוחה מספיק לצילום ביד אחת, ותחליק בקלות לכיס המכנס מבלי להכביד.

 

פונקציות, ממשק ותפעול

הקנון Powershot S90 תתאים מאוד לצלמים מתקדמים או לבעלי מצלמת SLR מנוסים, המחפשים מצלמה קומפקטית נוספת על מצלמתם העיקרית. גם צלמים מתחילים יוכלו להפיק ממנה את המיטב - מאחר וצילום במצב אוטומטי מפיק תוצאות מצוינות.

 

קנון שילבה ב- S90 מגוון רחב של יכולות ומנגנונים לשיפור התמונה כמו: מייצב תמונה אופטי, המסייע למניעת מריחה הנגרמת על ידי ידיים רועדות, או צילום אובייקטים בתנועה. בנוסף, קיים מנגנון -Intelligent Scene Detection הבוחר אחד מ- 22 מצבים מובנים במצלמה כמו נוף, שקיעה וכדומה, ומתאים אותו אוטומטית לתנאי הצילום האופטימלים.

 

עוד ב-tigo: מסך LCD שארפ LC40LE600E

 

כמו כן, תוכלו למצוא מנגנון זיהוי פנים, המאפשר בין היתר בחירה של מצולם אחד מקבוצת אנשים בפריים ושיפור הפוקוס עליו.

 

למצלמה יש גם מנגנון המונע צילום בזמן מיצמוץ ופונקצית ה- i-Contrast המוכרת ממצלמות קודמות של קנון, המשפרת את הטווח הדינמי בהתאם לסצינה המצולמת, ומסייעת בשמירה על פרטים באזורים כהים ומניעת חשיפת יתר באזורים מוארים.

 

רכיב מרשים של ה- S90 הוא הטבעת המקיפה את העדשה, המאפשרת שליטה רחבה, בדומה למצלמה מקצועית, על מאפייני המצלמה.

 

בחלקה העליון של ה-S90 נמצא כפתור יעודי (נקרא Ring Funk) שבמצב ידני (Manual) מאפשר על ידי סיבוב הטבעת את כיוון מפתח הצמצם, ISO, חשיפה, פוקוס, איזון לבן וזום.

 

מסך

כמו אצל רוב מתחרותיה, לא תמצאו ב- S90 עינית אופטית - צפייה באובייקט לפני צילום מתבצעת על ידי מסך LCD בגודל 3 אינץ' ברזולוציה של 461,000 פיקסלים, הכפולה מזו של רוב המסכים המצויים כיום בקטגוריית הקומפקטיות.

 

המסך אינו מאבד ניגודיות וחדות גם בצפייה מזוויות חדות, ותצוגת תמונות שצולמו עליו היא מהיפות והחדות בהן נתקלנו.

 

למרות שלמסך יש ציפוי אנטי רפלקטיבי, מול אור שמש ישיר קיימת השתקפות, המקשה על הצפייה באובייקט הצילום.

 

אפשר לבחור אחד מחמישה מצבים להבהרת המסך, בהתאם לתנאי התאורה בזמן הצילום. כמו כן, המסך מציג את התמונה בהתאם לזווית בה המצלמה נמצאת.

 

זמני תגובה

מרגע הדלקת המצלמה ועד האפשרות לצלם תמונה ראשונה מדדנו זמן מהיר מאוד של 1.2 שניות.

 

מרווח הזמן בין צילום לבין האפשרות לצלם תמונה נוספת עומד על זמן די טוב של 2.4 שניות ללא פלאש ו- 3 שניות עם פלאש.

 

Shutter lag -הזמן העובר בין הלחיצה ועד שהמצלמה שומרת את התמונה הוא 0.1 שניות, עם פוקוס מקדים- זמן מהיר מאוד לקטגוריה.

 

איכות תמונה

איכות התמונות של ה- S90 מצוינת. בתנאי תאורה טובים המצלמה מפיקה תמונות חדות ומשובחות, ועשתה עבודה טובה מאוד גם בתנאי תאורה אפלים ומאתגרים יותר.

 

צילום במצב אוטומטי מראה צבעים מדויקים וחיים, וגווני פנים נראו טבעיים ולא חיוורים מידי. בנוסף, במצלמה קיים תפריט הנקרא 'My Colours' המאפשר בחירה של גוונים וסגנונות כמו: Vivid, טבעי, sepia, שחור לבן, אפשרות להבהיר או להקהות צבע עור, הדגשת הצבעים אדום, ירוק או כחול ועוד.

 


 

עוד ב-tigo: סקירת טלפונים סלולרים

 

ביצועי ה- ISO של המצלמה טובים, ומסייעים לצלם בסביבה עם תאורה פחות אופטימלית או חשוכה. טווח ה- ISO של המצלמה, המאפשר להגדיר את רגישות החיישן לאור נע בין 80-3,200.

 

בטווחי ISO 80-200 התמונה נקייה מרעש, ב- ISO 400 מופיע רעש קל, אך עדיין ברמה מינורית, ב- ISO 800 יש עליה ברמת הרעש אך עדיין ברמה סבירה, מ- ISO 1,600 והלאה הרעש חזק מאוד.

 

אפשר להבחין במעט Barrel distortion - כלומר קווים מתעקלים בשולי התמונה, בצד הרחב של הזום.

 


צילום ללא שימוש בזום

 


 צילום בזום מלא

 

לא נתקלנו בעיניים אדומות גם בצילום במקומות חשוכים, וצילום מאקרו המתאפשר ממרחק של סנטימטר אחד נראה טוב וחד.

 

 


צילום מאקרו

 

צילום וידאו

התאכזבנו לגלות, שבמצלמת פרימיום שכזו לא קיימת אפשרות לצילום וידאו ברזולוציית HD. צילום וידאו מתאפשר ברזולוציות 640x480 או 320x240 פיקסלים בקצב של 30 פריימים לשנייה.

 

איכות הוידאו שמפיקה ה-S90 טובה מאוד (למרות שאינה ברזולוציית HD), וסרטונים שצילמנו נראו ברורים וחדים, עם צבעים טובים וכמעט ללא רעש. איכות האודיו שהוקלטה היתה טובה גם כן.

 

אורך הסרטונים המוקלטים מוגבל לזמן של שעה, או ארבעה גיגה.

 

זום ועדשה

ל- Powershot S90 עדשה רחבה המקבילה ל- 28 מ"מ, המאפשרת צילומי נוף וקבוצות אנשים בנוחות.

 

למצלמה זום אופטי מהיר בגודל x3.8 עם מפתח צמצם מקסימלי גדול של f/2.0-f/4.9, המאפשר להכניס כמות אור גדולה ומסייע לצילום בתנאי תאורה נמוכים.

 

זיכרון וסוללה

למצלמה אין זיכרון פנימי, והתמונות מאוחסנות על כרטיסי זיכרון מסוג SD/SDHC/MMC. מקור הכוח של ה-90 הוא סוללת ליתיום יון נטענת, שלפי קנון מסוגלת לצלם 220 תמונות בטעינה אחת. בבדיקות שלנו הצלחנו לצלם 212 תמונות ומספר קטעי וידאו, וזאת לאחר משחק רב בפונקציות המצלמה הגוזל משאבי סוללה באופן ניכר.

 

סיכום

קנון Powershot S90 היא מצלמה קומפקטית איכותית, שתתאים לצלמים מתקדמים המעוניינים בשליטה ידנית רחבה ויצירתיות בזמן הצילום, ובו בזמן תתאים גם לצלמים מתחילים המעוניינים להתקדם בהמשך - הודות לאיכות הגבוהה של הצילום במצב אוטומטי.

 

למרות שאין אפשרות לצלם איתה וידאו ברזולוציית HD והיא יקרה יחסית לקטגוריה, אנו ממליצים עליה בחום למי שמעוניין במצלמה קומפקטית ברמה גבוהה.

 

Canon S90

 

ציון:


 

מחיר מומלץ לצרכן: 2,500 ש"ח

הפצה: קרט ישראל, כולל אחריות לשלוש שנים

 

יתרונות: איכות תמונות, עדשה, מפתח צמצם מקסימלי f/2.0, מסך איכותי, ביצועים בתנאי תאורה נמוכים

חסרונות: אין צילום וידאו HD, מחיר גבוה יחסית למצלמה קומפקטית

שורה תחתונה: קומפקטית ברמה גבוהה

 

מפרט טכני

מימדים / משקל:  100 על 58.4 מ"מ על 30.9 מ"מ / 175 גרם

רזולוציה: 12.1 מגה פיקסל

חיישן: 1/1.7 אינץ', CCD

עדשה: זום אופטי 3.8x

צג:  3 אינץ', 461,000 פיקסלים
וידאו: ברזולוציות 640 על 480 ו- 320 על 240 פיקסלים
כרטיסי זיכרון: SD, SDHC, MMC, MMCplus, HC MMCplus

סוללה: ליתיום-יון נטענת

 

למפרט המלא באתר היצרן

 

לכל סקירות המצלמות

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים