שתף קטע נבחר

איראן: נפתח התרגיל הימי הגדול במפרץ הפרסי

משחקי המלחמה של משמרות המהפכה, שבהם משתתפים כוחות מהים, האוויר והיבשה, צפויים להימשך שלושה ימים

כוחות הביטחון של איראן פתחו הבוקר (ה') בתמרונים צבאיים שנועדו לתרגל מלחמה במפרץ הפרסי ובמיצרי הורמוז. התרגיל רחב-ההיקף צפוי להימשך שלושה ימים, במהלכם ייבדקו יכולות משמרות המהפכה.

 

התרגיל, שזכה לכינוי "הנביא הגדול", אמור לבדוק בעיקר את הכוח הימי של משמרות המהפכה, אך לוקחים בו חלק גם כוחות מהאוויר והיבשה.

זרועות הביטחון של איראן נוהגות לקיים "משחקי מלחמה" בתדירות גבוהה במטרה להפגין את עוצמתה של איראן ולהעביר מסר מאיים למערב.

 

הגנרל חוסיין סלמי ממשמרות המהפכה סיפר אתמול לכלי תקשורת מקומיים על יעדי התרגיל הגדול. "שמירה על ביטחון המפרץ הפרסי ומיצרי הורמוז - נתיבי האנרגיה והכלכלה המרכזיים בעולם - היא המטרה העיקרית של משחקי המלחמה. התמרונים הללו לא נועדו לאיים על אף מדינה ידידותית", אמר.

 

התמרון הצבאי במפרץ אינו מפגן העוצמה היחיד של הרפובליקה האיסלאמית בשבוע האחרון. הרפובליקה האיסלאמית ציינה ביום ראשון את "יום הצבא",

שבו הציגה לראווה את פיתוחי זרועות הביטחון - כמו מערכות טילים - וערכה תהלוכה צבאית בלב טהרן. 

   

בנאום שנשא באירוע המרכזי של "יום הצבא" אמר נשיא איראן, מחמוד אחמדינג'אד, ש"המשטר הציוני עלה על נתיב שמוביל אותו לנפילה. אחרי יותר מ-60 שנה, מדינות האזור רוצות לעקור מן השורש את החיידק המושחת - הגורם העיקרי לחוסר היציבות במזרח התיכון". 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רק תרגיל. משחתת איראנית (ארכיון)
צילום: רויטרס
גם כוחות יבשה
צילום: AFP
מומלצים