שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  כתובת על בית הורי ענת קם: "תג מחיר למרגלים"
  בני משפחתה של הצעירה, הנאשמת בגניבה והדלפה של מסמכים צבאיים מסווגים לעיתונאי, הגישו עקב האירוע תלונה במשטרה. אחד השכנים גרס: "זהו ניסיון להצית מחדש סיפור שנשכח בתקשורת אחרי התפוצצות פרשת הולילנד"

  אלמונים ריססו הערב (יום ה') כתובות נאצה על בית הוריה של ענת קם, הנאשמת בהדלפת כ-2,000 מסמכים צבאיים מסווגים שאותם גנבה במהלך שירותה בלשכת אלוף פיקוד מרכז לכתב "הארץ", אורי בלאו. המשטרה פתחה בחקירה בעקבות גילוי הכתובות.

   

  בין היתר רוסס על קירות הבית, בשכונת רמות שבירושלים: "תג מחיר למרגלים". מקורבים למשפחה אישרו בשיחה עם ynet את הדברים. הוריה של קם סירבו להגיב על האירוע, אולם הדיירים המתגוררים בשכנות לבני המשפחה הביעו זעם על המעשה, והסבירו כי אלה אינם אשמים במעשים המיוחסים לבתם. "זהו ניסיון להצית מחדש את הסיפור שהתקשורת כבר שכחה ממנו, מאז התפוצצה פרשת הולילנד", הסביר אחד השכנים.


  אמה של ענת קם מחוץ לביתה (צילום: גיל יוחנן)

   

  זמן קצר לאחר הפרסום, מיהר פעיל הימין איתמר בן-גביר להגיב על המעשה. "אני לא מגנה את המרססים", אמר בן-גביר, וקרא לשלוח את קם לבית הסוהר. "יש להביע פליאה על כך שמערכת המשפט הישראלית עצרה ילדות בגוש קטיף, אך מותירה אותה (ענת קם) מחוץ לכותלי בית הכלא".

   

  הפרשה, שעם חשיפת פרטיה הצליחה לעורר הדים רבים, גררה תגובות נזעמות רבות נגד קם בחוגים שונים. בין היתר, הקים ישראלי "קבוצת שנאה" בפייסבוק, שבה נקראים משתתפיה לפגוע בקם.

   לקבוצה הצטרפו מאות "מעריצים", רבים מהם הזהירו את מקימי הקבוצה כי הם חצו את גבול הטעם הטוב - ועברו על החוק.

   

  אמהּ של קם, עדה גרשט, התייחסה בשיחה עם ynet למצבה של בתה לנוכח ההאשמות החמורות נגדה ואופן סיקור הפרשה בכלי התקשורת. היא סיפרה כי ענת היא "ילדה מאוד חזקה", שאינה נשברת מהפרסומים ומההליך הפלילי המתנהל נגדה. "התמונות שהופיעו בשערי העיתונים שימחו אותה, משום שהם בחרו תמונות טובות שלה", אמרה.

   

  יגאל, אביה של ענת, הוסיף כי דמותה של ענת המצטיירת מפרטי הפרשה שהותרו לפרסום אינה משקפת את אישיותה האמיתית של בתו. "בן אדם שלמעט האירוע הזה, ב-23 השנים האחרונות לא היה מקרה שבו היא היתה לא בסדר. לא משנה אם זה היה ציון בתעודה, תמיד היה לה חשוב לעשות את הדבר הכי טוב".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים